Kamery live
prognoza pogody

Znamy szczegóły śmiertelnego wypadku pod Gerlachem (zdjęcia)

11 stycznia 2022 19:34
Horska Zachranna Służba przedstawiła zdjęcia z ilustracjami, jak wyglądał wypadek Polskich wspinaczy. Jeden z nich miał całkowicie zużyte raki. Przyczyny śmiertelnego wypadku będzie próbowała ustalić prokuratura z Krakowa.
Znamy szczegóły śmiertelnego wypadku pod Gerlachem (zdjęcia)

Słowaccy ratownicy udostępnili zdjęcia z wyprawy poszukiwawczej, podczas której znaleziono trzech Polaków. Niestety na skutek upadku z dużej wysokości nikt nie przeżył wyprawy na Gerlach. Na zdjęciach widać mocno wysłużone raki, które jak twierdza ratownicy nie nadawały się do bezpiecznego podróżowania po oblodzonych Tatrach.

– Polski przewodnik (przewodnik beskidzki, przewodnik UIMLA) z dwoma klientami miał, zgodnie z otrzymanymi informacjami, odbyć wędrówkę na tarczę Gerlachowa. Z niewiadomych przyczyn wybrali trasę zjazdową, która służy jako letnia trasa. Zimową porą trasa ta nie jest wykorzystywana – informują ratownicy Horskiej Zachrannej Służby.

Ratownicy informują o tym, iż mężczyźni posiadali standardowe wyposażenie zimowe. W trakcie wędrówki związani byli liną w ok. 7-metrowych odstępach. To mogło być przyczyną śmierci całej trójki wspinaczy bowiem poślizgnięcie się jednego uczestnika wyprawy mogło powodować pociągnięcie kolejnych.

fot. HZS / Facebook

Redakcja 11.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również