Kamery live
prognoza pogody

Zakopane i Opatija miastami partnerskimi (zdjęcia)

28 października 2022 08:18

Burmistrzowie Leszek Dorula i Fernando Kirigin w towarzystwie Ambasadora Republiki Chorwacji w Polsce Tomislava Vidosevica podpisali list intencyjny o partnerstwie miast.

Zakopane i Opatija miastami partnerskimi (zdjęcia)

Na scenie im. Atanazego Bazakbala w Teatrze Witkacego w sobotę 22 października podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Zakopanem i chorwacką Opatiją. Miasta łączy wspólna historia dzięki Polakom, którzy lubili przebywać zarówno w polskich górach, jak i nad ciepłym Adriatykiem. Byli to Stanisław Witkiewicz, Henryk Sienkiewicz, Stefan Żeromski, Ignacy Mościcki, a także Józef Piłsudski.

Burmistrz Zakopanego wspominał, że od ok. 10 lat trwały rozmowy o tym, aby zacieśnić współpracę. Plany w ostatnich latach pokrzyżowała pandemia Covid-19, jednak ostatecznie się udało. Wieczór uświetnił występ pianisty i wokalisty Davida Danijela, który wykonał m.in. hymn Opatiji oraz specjalnie dla polskiej publiczności “Barkę”.

Redakcja 28.10.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również