Kamery live
prognoza pogody

12 godz. akcji ratunkowej w rejonie Rysów (zdjęcia)

Ratownicy TOPR sprowadzali turystów, którzy utknęli w masywie Niżnich Rysów. W akcji ratunkowej udział wzięło 16 ratowników.

12 godz. akcji ratunkowej w rejonie Rysów (zdjęcia)

Turyści, którzy utknęli w masywie Niżnich Rysów wezwali na pomoc ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Turyści zgubili drogę i utknęli w eksponowanym terenie pod granią.

– W trudnych warunkach atmosferycznych oraz porywistym wietrze śmigłowcem w miejsce zdarzenia udało się przetransportować 8 ratowników. Kolejnych zaś na Bule pod Rysami. Ratownicy po dotarciu do poszkodowanych z powodu braku możliwości podebrania ich przez śmigłowiec opuścili ich przy użyciu liny, a następnie w prostszym terenie, asekurując sprowadzili do Schroniska nad Morskim Okiem – informują ratownicy TOPR.

Wyprawa trwała 12 godz. i zakończyła się ok. godz. 23. w niedzielę 20 listopada. W akcji udział wzięło 16-tu ratowników.

Ratownicy przypominają, że w Tatrach panują niekorzystne warunki do turystyki. – Skały przykryte są cienką warstwa śniegu i lodu, a poruszanie się w takim terenie wymagane dużych umiejętności. Ponadto od kilku dni w Tatrach od wysokości 1900 m. obowiązuje 1 stopień zagrożenia lawinowego – przypominają ratownicy TOPR.

Fot. TOPR

Redakcja 21.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Janina 08:57 23.11.2022

Każda interwencja TOPR w Tatrach powinna być płatna. Obecnie TOPR to gratis taksówka na telefon o każdej porze dnia.

Zobacz również