Kamery live
prognoza pogody

Kolejny śmiertelny wypadek na Rysach

20 października 2022 22:46

Mężczyzna spadł ok. 300-350 m i zmarł na miejscu. Ratownikom został przykry obowiązek przetransportowania ciała do Zakopanego.

Kolejny śmiertelny wypadek na Rysach

O godzi. 14.25 ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zostali zawiadomieni o wypadku turysty na Rysach. – Turysta odpadł od łańcuchów z górnej części grzędy i spadł około 300 – 350 metrów w dół w kierunku Buli pod Rysami. W miejsce wypadku śmigłowcem przetransportowano 6 Ratowników – informują ratownicy TOPR.

Niestety obrażenia, jakich doznał mężczyzna spadając po śnieżno-skalnym zboczu okazały się śmiertelne. Ratownicy przy użyciu śmigłowca przetransportowali zwłoki do Zakopanego.

– Przypominamy po raz kolejny, że w wysokich partiach Tatr panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki. Nocne przymrozki sprawiły że zalegający śnieg stał się bardzo twardy i do poruszania się w takim terenie wymagane jest bardzo duże doświadczenie oraz używanie sprzętu zimowego w postaci RAKÓW, czekana oraz kasku. Mimo tego, że na dole panuje piękna jesień w wyższych partiach leży jeszcze sporo śniegu – informują ratownicy apelując do turystów o ostrożność i rozwagę w doborze trasy wycieczki.

Fot. Jan Korlatowicz – Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR

Redakcja 20.10.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również