Kamery live
prognoza pogody

Zgłoszenia w sprawie bazy noclegowej dla uchodźców z Ukrainy

25 lutego 2022 14:11

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie otrzymuje szereg zgłoszeń od podmiotów prywatnych, jak również od osób indywidualnych oferujących miejsca w swoich nieruchomościach, hotelach itp., z których mogliby skorzystać Ukraińcy szukający w naszym województwie schronienia. Wszystkie takie zgłoszenia należy kierować na adres [email protected]

Zgłoszenia w sprawie bazy noclegowej dla uchodźców z Ukrainy

W zgłoszeniach prosimy podawać:

– dokładną lokalizację,

– liczbę miejsc w danym obiekcie wraz z liczbą osób, które mogą zostać przyjęte w tym miejscu,

– koszty,

– termin, od którego wskazana liczba miejsc będzie dostępna,

– czas, na jaki możliwe jest wykorzystanie danego obiektu na wskazane cele,

– informację o możliwości wyżywienia w danym obiekcie z uwzględnieniem ciepłych posiłków,

– osobę koordynującą z ramienia danego podmiotu i jej dane kontaktowe.

– Przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego będą się kontaktować z osobami zgłaszającymi akces do użyczenia swoich miejsc noclegowych. Za każdą chęć niesienia pomocy już teraz składam podziękowania. Liczba zgłoszeń z Małopolski to niemal pospolite ruszenie i bardzo konkretny wyraz solidarności z Ukrainą. Będziemy koordynować te działania związane z bazą noclegową dla uchodźców z Ukrainy na terenie Małopolski. Baza miejsc została już przygotowana m.in. w oparciu o miejsca wskazane przez marszałka województwa oraz akademiki, będzie uruchamiana zgodnie z potrzebami. Zgłoszenia będziemy wykorzystywać do jej dalszego rozszerzania – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

os 25.02.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również