Kamery live
prognoza pogody

Zapłacimy więcej za postój w Strefie Płatnego Parkowania

O ok. 20% mają wzrosnąć od kwietnia opłaty w Strefie Płatnego Parkowania w Nowym Targu. Zgodnie z proponowaną modyfikacją cen, za godzinny postój w rynku zapłacimy 5 zł, a na pozostałych ulicach – 3,60 zł. Wzrosną też stawki abonamentu i opłat dodatkowych. Podczas najbliższej sesji, radni zadecydują również, czy Strefa Płatnego Parkowania poszerzy się o ulicę Orkana na odcinku od ul. Bolesława Wstydliwego do ul. Ogrodowej, gdzie zlokalizowanych jest ok. 30 miejsc parkingowych. 

Zapłacimy więcej za postój w Strefie Płatnego Parkowania

Jak powiedział Marcin Dziadkowiec, kierownik referatu ds. drogownictwa i transportu w Urzędzie Miasta Nowy Targ, opłaty podnoszone są równomiernie o ok. 20%. 

Podstawowa, godzinna stawka w Strefie A (Rynek) wzrasta z 4 zł do 5 zł, a w strefie B (wszystkie pozostałe ulice objęte płatnym parkowaniem) – z 3 zł do 3,60 zł. Za postój do 30 minut w obrębie rynku zapłacimy 2,50 zł (zamiast 2 zł), a w strefie B – 1,80 zł (do tej pory było to 1,50 zł).

Rośnie też stawka abonamentu (z 30 do 35 zł) i opłat dodatkowych (z 80 do 100 zł w strefie A i z 50 do 60 zł w strefie B).

Rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania o odcinek ul. Orkana w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 5 jest związane z dużym deficytem miejsc postojowych w tym rejonie. Bezpośrednio pod placówką wprowadzona będzie strefa kiss&ride, zapewniająca bezpłatny postój do 10 minut. Być może uda się także wykorzystać drogę wewnętrzną prowadzącą na zaplecze szkoły, dla potrzeb rodziców młodszych dzieci, które wymagają odprowadzenia do szatni i nieco dłuższego czasu na pozostawienie pojazdu.

Nie ma raczej ryzyka, o co martwił się radny Jan Łapsa, że mieszkańcy nowopowstałego budynku vis a vis szkoły masowo wykupią abonamenty w Strefie Płatnego Parkowania, blokując możliwość postoju dla innych pojazdów – obiekt wyposażony jest bowiem w podziemne garaże. 

Dziś radni miejscy opiniowali projekt uchwały dotyczący podwyżek i zmian w Strefie Płatnego Parkowania, natomiast ostateczna decyzja  w tej sprawie zostanie podjęta podczas sesji. 

os 08.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Mieszkaniec 09:53 10.03.2023

Jaki jest powód kolejnej już podwyżki?

Zobacz również