Kamery live
prognoza pogody

Miejskie Centrum Kultury wraca na “nowe-stare” miejsce

9 listopada 2021 12:22

Po dwóch latach czekania wreszcie się doczekali! Pracownicy Miejskiego Centrum Kultury rozpoczęli przeprowadzkę do swojej nowej-starej siedziby przy alei 1000-lecia. Opuszczali budynek mocno już nadszarpnięty zębem czasu i nieprzystający do XXI w., a wracają do supernowoczesnego i multimedialnego gmachu. Pierwsza impreza w wybudowanym kosztem 35 mln zł Centrum już 19 listopada. 

Miejskie Centrum Kultury wraca na

Przebudowa MCK-u, który w międzyczasie zmienił także nazwę (wcześniej nazywał się Miejski Ośrodek Kultury) to największa miejska inwestycja w ostatnich latach. Kosztowała 35 mln zł, ale tylko 16 proc. tych środków nowotarski samorząd wyłożył z własnego budżetu. Reszta pochodzi z dofinansowania w ramach rządowych i unijnych programów. 

Wielkie otwarcie Miejskiego Centrum Kultury już 19 listopada

– Koncert jest przygotowywany przez nas i pana dyrektora MCK Andrzeja Lichosyta. Otworzymy nowy rozdział w historii tego obiektu, tego centrum kultury Nowego Targu, ale i całego regionu. Proszę o rezerwowanie tego terminu– zaprasza burmistrz Grzegorz Watycha.

Organizatorzy szykują niespodziankę dotyczącą koncertu, który ma odbyć się na uroczystym otwarciu, dyrektor MCK zdradza jedynie, że będzie “znany dyrygent, wyjątkowa orkiestra, z klasą i dla każdego”.

os 09.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również