Kamery live
prognoza pogody

W tym roku startuje duża, drogowa inwestycja na os. Szuflów

15 września 2021 15:23
Wyciszenie Włącz dźwięk

Już wkrótce ruszy pierwszy etap rozbudowy drogi na os. Szuflów. Długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja powinna rozwiązać komunikacyjne problemy w tej części miasta, a także przysłużyć się lepszej obsłudze ruchu turystycznego. 

Realizacja zadania obejmuje wykonanie robót rozbiórkowych, wycinkę drzew, przebudowę sieci i oświetlenia, budowę kanalizacji deszczowej, jezdni i chodników. Co istotne, rozbudowa drogi rozwiąże problem skrzyżowania ze zjazdem w kierunku os. Zadział oraz problematyczną – w przypadku tak dużego nachylenia drogi – kwestię kanalizacji deszczowej. Zapewni też bezpieczeństwo pieszym oraz swobodne mijanie się pojazdów na drodze. Z pewnością nie będzie to inwestycja łatwa w realizacji ze względu na duży spadek terenu i konieczność zapewnienia dojazdu do posesji w trakcie trwania robót. 

-To jest pierwszy odcinek Szuflowa, ale najbardziej istotny, bo zaczynamy od połączenia z ul. Kowaniec, gdzie też jest dojazd do przedszkola i ul. Smrekowej, ale Szuflów rozwija się przede wszystkim w górę. Jest hotel, do którego sporo gości przyjeżdża, a ten dojazd jest bardzo wąski. Góra Szuflowa, podobnie jak Ustronie Górne cieszy się dużym powodzeniem, powstaje dużo budynków, również takich do obsługi turystyki, czyli np. domki na wynajem, więc na pewno będzie oczekiwanie, żeby tę inwestycję kontynuować, ale póki co, ten pierwszy, newralgiczny odcinek będzie już zrobiony – mówi burmistrz Nowego Targu, Grzegorz Watycha – Mam taką osobistą  satysfakcję, ze udało się to zaprojektować, bo startując w wyborach miałem bardzo wiele pytań właśnie w sprawie rozbudowy Szuflowa podczas spotkania z mieszkańcami na Kowańcu. 

Inwestycja jest od dawna oczekiwana przez mieszkańców – mimo konieczności ingerencji w ogrodzenia prywatnych posesji, wszyscy zaakceptowali zaproponowane rozwiązania, obyło się bez odwołań, co z kolei przyspieszyło uzyskanie pozwolenia na budowę.

Samo przystąpienie do realizacji zadania umożliwiło natomiast pozyskanie przez miasto wysokiego, rządowego dofinansowania w wysokości 1 mln 600 tys. zł przy całkowitym koszcie inwestycji opiewającym na kwotę blisko 2,5 mln zł. Wykonawcą prac będzie firma Kal-Trans z Szaflar. Termin realizacji zadania to listopad 2022 roku. 

os 15.09.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Eeee 17:21 15.09.2021

Brawo

Zobacz również