transmisja na żywo:
TatrySki Podhale Nowy Targ - GKS Tychy
Zapraszamy już w czwartek 21 marca 2019r. od godz. 17:40 !
oglądaj na żywo
nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

W rynku – będzie przywrócone przejście dla pieszych

Przy północnej pierzei rynku, kilka metrów przed przystankiem autobusów MZK, na wniosek mieszkańców wraca istniejące tam wcześniej przejście dla pieszych. Namalowano już pasy, wkrótce ma powstać oznakowanie pionowe, a przejście zostanie przywrócone. Na razie jest z obu stron ogrodzone łańcuchami. Sprawę poruszył podczas sesji radny Andrzej Swałtek: „Jest to przejście bardzo niebezpieczne. Nie wyobrażam sobie, żeby  w tamtym miejscu te pasy były” – mówił, zwracając uwagę na to, że przejście znajduje się zbyt blisko przystanku autobusowego. 

Andrzej Swałtek poruszył sprawę przejścia w wolnych wnioskach:

-Kiedyś te pasy były zlikwidowane, teraz w powrotem ktoś namalował te pasy, ale łańcuchy z jednej i drugiej strony są. Jest to przejście bardzo niebezpieczne, jakieś ślepe. Nie wiem kto to zezwolił w ogóle na to? Autobusy bezpośrednio przed tymi pasami się zatrzymują, tam znajduje się przystanek autobusowy. Jest naprawdę niebezpieczne. 

Odpowiedział mu od razu Marian Twaróg, p.o. kierownika Referatu ds Drogownictwa i Transportu Urzędu Miasta tłumacząc, że nowa organizacja ruchu, obejmująca przywrócenie przejścia dla pieszych, została opracowana na wniosek mieszkańców.  Przejście nie jest jeszcze oficjalnie przywrócone. 

-Ponieważ oznakowanie poziome trzeba wykonywać wtedy, jak sprzyjają po temu warunki, zostało wykonane. Zostanie wykonane jeszcze oznakowanie pionowe i po odebraniu przez organ zarządzający ruchem, zostanie przywrócone.

Ta odpowiedź wywołała krótką polemikę. Radny był zdania i parokrotnie podkreślał, że przejście w tym miejscu nie jest bezpieczne. 

-Ale panie naczelniku, w tym miejscu te pasy, gdzie się autobusy zatrzymują, a te pasy są 2 metry za zatrzymaniem się autobusu jest naprawdę nader niebezpieczne. Czy Państwo żeście się zastanawiali nad tym? Wie pan, można namalować  i ludzie mogą tam chodzić, ale jeśli zdarzy się jakiś wypadek, nie daj Bóg, jakieś kalectwo, czy śmiertelny…Nie wyobrażam sobie, żeby  w tamtym miejscu te pasy były – powiedział zdecydowanie Andrzej Swałtek. 

-Panie radny, jeżeli Pan poruszył ten temat, były też skargi ze strony mieszkańców na autobusy, które parkują notorycznie w tym miejscu w rynku, co też jest niebezpieczne – odpowiedział mu Marian Twaróg I teraz należy się zastanowić, czy te autobusy rzeczywiście muszą stać w tym miejscu. 

/os

4 4

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna