Kamery live
prognoza pogody

W Nowym Targu uruchomiono Powiatowy Magazyn Pomocy

1 marca 2022 19:55

W garażach Powiatowego Zarządu Dróg przy ul. Szpitalnej w Nowym Targu dziś rano uruchomiono Powiatowy Magazyn Pomocy. To tutaj będą trafiać dary zebrane przez poszczególne gminy, można też przywieźć je indywidualnie. Dary będą tu grupowane, raportowane do Agencji Rezerw Materiałowych lub wojewody, a następnie dystrybuowane według potrzeb – do samej Ukrainy, bądź Ukraińców, którzy potrzebują pomocy na terenie naszego kraju. Powiatowy Magazyn Pomocy powstał z polecenia wojewody małopolskiego. 

W Nowym Targu uruchomiono Powiatowy Magazyn Pomocy

-Wszelkie działania koordynowane są na szczeblu rządowym i wojewody, który zwrócił się do starostów, by na terenie powiatów była prowadzona pełna koordynacja, ponieważ działanie przez każdego osobno powodowało więcej zamieszania – wyjaśnia starosta nowotarski Krzysztof FaberPotrzebna jest duża, systematyczna i prowadzona w sposób przemyślany akcja pomocowa. Z polecenia wojewody powstał m.in. Powiatowy Punkt Pomocy. Jego ideą jest to, że produkty, materiały pomocowe z całego powiatu są zbierane są w tym punkcie,  segregowane, pakowane na palety, owijane i zgłaszane do Agencji Rezerw Materiałowych, czy do wojewody i następnie tirami przesyłane w celowe miejsca, gdzie będzie taka potrzeba. 

-Powiatowy Magazyn Pomocy został uruchomiony jako centrum koordynacyjne przywożenia i dystrybucji produktów do Ukrainy i osobom potrzebującym z Ukrainy. Stworzony został mechanizm, na bazie którego gminy będą dowoziły zebrane dary do nas, my będziemy je grupowali do ilości hurtowych, przeliczali i raportowali, zgłaszali dalej do pozostałych służb. Od nas będą wychodziły transporty według zapotrzebowania wojewody – dodaje Radosław Jastrzębski, który koordynuje działanie punktu. 

Powiatowy Magazyn Pomocy został uruchomiony dziś o 8 rano, jest czynny w godzinach 8-20, jednak dary można przywieźć także nocą, bowiem oddelegowani pracownicy Starostwa Powiatowego pełnią całodobowy dyżur telefoniczny. Poza pracownikami starostwa, w funkcjonowaniu magazynu będą pomagać wolontariusze i młodzież szkolna, która będzie pomocna szczególnie podczas większych, wcześniej zgłaszanych do centrali dostaw od gmin. 

W garażach PZD powstaje Powiatowy Magazyn Pomocy

os 01.03.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również