Kamery live
prognoza pogody

W Medical Clinic „Podhale” – obraz zatok w 4K

30 października 2016 14:42
Wyciszenie Włącz dźwięk

WAKSMUND. Jeśli wiedza medyczna i zdobycze techniki idą w parze – może to przynieść zdumiewające efekty. Pierwsze w Polsce południowej zabiegi laryngologiczne z wykorzystaniem sprzętu endoskopowego dającego obraz w rozdzielczości 4K zostały właśnie przeprowadzone w prywatnej klinice medycznej Medical Clinic Podhale w Waksmundzie.  

 

Pierwszą pacjentką była osoba z typowymi objawami zapalenia zatok, a niedrożność nosa, spływanie wydzieliny do gardła, katar, nawracające infekcje i towarzyszące temu stanowi częste bóle głowy to dolegliwości bardzo uciążliwe. W jej przypadku zabiegi chirurgiczne: konchoplastykę oraz funkcjonalną endoskopową operację zatok (FESS) przeprowadził dr n. med. Roman Głowacki. Ultra wysoka rozdzielczość intensyfikuje warstwy i detale tkankowe. Szeroka gama kolorów  zapewnia wyraźne odgraniczanie struktur tkankowych, nerwowych i naczyniowych. Powiększenie obrazu powoduje, że ruchy wykonywane przez lekarza są bardziej precyzyjne dzięki przybliżeniu pola operacyjnego nawet w małej przestrzeni. System Olympus 4K jest oparty na specjalnie stworzonych urządzeniach medycznych. Bardzo szybko adaptuje się do nagłych zmian jasności, dzięki temu redukuje odbicia światła spowodowane np. wprowadzaniem gazików lub instrumentów. Zapobiega zaciemnianiu pola widzenia przy krwawieniu, a optymalną ostrość i klarowny obraz w wąskich przestrzeniach bez kolizji instrumentów zapewnia natychmiast. 

Wszelkie zmiany w obrębie gardła i krtani z pomocą tego sprzętu widać dosłownie jak kosmos przez teleskop elektronowy. Część szczęśliwie zoperowanych pacjentów może żałować, że śledziła tego obrazu i poczynań chirurga.  

 /as

NT24TV 30.10.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również