PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Trudne warunki turystyczne w Gorcach. Oblodzone szlaki

22 stycznia 2021 14:46

Gorczański Park Narodowy wydał komunikat turystyczny, ostrzegając o oblodzonych szlakach, wietrze, niekorzystnych dla górskich wędrówek warunkach atmosferycznych. Warunki turystyczne określane są jako trudne, a oblodzenie szlaków dotyczy również tych dolinowych. Nawet na krótki spacer przydadzą się raczki i kije – zaleca GPN. 

Trudne warunki turystyczne w Gorcach. Oblodzone szlaki
Oto treść komunikatu opublikowanego dzisiaj  na Fb przez Gorczański Park Narodowy:
 
“Warunki turystyczne są trudne. Szlaki są bardzo oblodzone, również dolinowe. Nawet na krótki spacer przydadzą się raczki i kije.
 
Cały czas mocno wieje. Z uwagi na bezpieczeństwo turystów informujemy, że poruszanie się w niesprzyjających warunkach atmosferycznych (wiatr, opady śniegu, okiść śniegowa) grozi niebezpieczeństwem, w szczególności wskutek upadku gałęzi i wiatrołomów.
 

Panuje bardzo dynamiczna sytuacja meteorologiczna. Na sobotę i niedzielę zapowiadane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

 
Zimowe warunki potrafią zaskoczyć każdego, nawet wprawionego turystę, dlatego zawsze należy mieć ze sobą naładowany telefon z zapamiętanym nr alarmowym w górach, tj. 601 100 300, który obsługuje TOPR/GOPR oraz zainstalowaną aplikację RATUNEK.
 
W związku z informacjami o problemach z oznakowaniem w rejonie Rozdziela i przypadkach mylenia szlaków. Przypominamy, że czerwony szlak w stronę Obidowca i Starych Wierchów odchodzi w tym miejscu w kierunku północno-zachodnim! Szlak w kierunku południowo-zachodnim, to trasa narciarska, która poprowadzi grzbietem Solniska i Średniego Wierchu, a potem doliną Lepietnicy do Obidowej. Należy w tym miejscu zwrócić szczególną uwagę!”
 
os 22.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również