Kamery live
prognoza pogody

Sprawa Andrzeja Krzysztofiaka: znany jest termin rozprawy

3 stycznia 2017 20:44
Wyciszenie Włącz dźwięk

Znany jest już termin rozprawy w sprawie zabójstwa Andrzeja Krzysztofiaka na nowotarskim rynku - odbędzie się ona 14 marca 2017 roku o godzinie 12.30. Będzie to ponowne rozpatrzenie sprawy w krakowskim Sądzie Apelacyjnym po tym, jak Sąd Najwyższy dokonał kasacji poprzedniego, kontrowersyjnego wyroku. 

Sąd Najwyższy uchylił w dniu 30 listopada 2016 roku wyrok Sądu Apelacyjnego, który zmniejszał zabójcy karę pozbawienia wolności z dożywocia do 15 lat, z możliwością wyjścia na wolność po odbyciu połowy kary i przy dobrym sprawowaniu. Wyrok Sądu Apelacyjnego wstrząsnął opinią publiczną, a dla rodziny zamordowanego był jak policzek wymierzony w twarz. Szczęśliwie, z pomocą mediów, polityków i przy wsparciu społeczeństwa, bliskim udało się doprowadzić do kasacji tego bulwersującego wyroku.

W obecnej sytuacji, zgodnie z polskim wymiarem sprawiedliwości, najniższa możliwa kara, jaką może otrzymać zabójca Dawid M. to 25 lat pozbawienia wolności. Rodzina oraz społeczeństwo domagają się jednak kary dożywocia jako najbardziej adekwatnej do popełnionego czynu. W marcowej rozprawie rodzina upatruje szansy na sprawiedliwość.

 

O sprawie informowaliśmy już wielokrotnie – dla przypomnienia umieszczamy raz jeszcze materiał video, zrealizowany tuż po kasacji kontrowersyjnego wyroku.

NT24TV 03.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również