PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Skatepark przy Al. Solidarności – ponownie dostępny dla użytkowników

Po sprawdzeniu stanu technicznego urządzeń wchodzących w skład wyposażenia skateparku, usunięciu uszkodzonej rampy i zatwierdzeniu naprawy innego z urządzeń, teren został ponownie otwarty dla użytkowników. 
Skatepark przy Al. Solidarności - ponownie dostępny dla użytkowników

Skatepark przy Al. Solidarności jest dość popularny wśród amatorów jazdy na rolkach, deskorolkach i rowerach typu BMX. W zeszłym roku został wzbogacony o nowego grindboxa, w tym – jest skromniejszy o jedno urządzenie, tzw. bank ramp, który uległ uszkodzeniu. Rampa nie nadawała się już do użytku, ani naprawy. Zakup nowej – której koszt szacuje się na 30 tys. złotych – jest możliwy, jednak najpierw będą musieli zatwierdzić pomysł radni miejscy. 

Z myślą o miłośnikach tego typu sportów, rozpowszechnionych szczególnie wśród młodzieży, miasto ma w planach napisanie projektu o dofinansowanie, który umożliwiłby zakup i montaż nowych urządzeń. Myśląc o rozbudowie infrastruktury skateboardowej, pod uwagę bierze się okolice Parku Miejskiego – co sugerują sami użytkownicy. 

-Był już projekt unijny, w ramach którego na Słowacji powstał nowy skate-park. W Nowym Targu odbyły się wówczas jedynie międzynarodowe zawody. Teraz chcielibyśmy, żeby było na odwrót – mówi burmistrz Grzegorz Watycha. 

Chodzi o realizowany w 2015 roku, wspólnie z Liptowskim Mikulaszem projekt “Skateboard bez granic”, w ramach którego w obu miastach odbyły się międzynarodowe zawody deskorolkowe Skate Jam, a dodatkowo całkowicie zmodernizowano skatepark w Liptowskim Mikulaszu, czyniąc z niego jeden z najnowocześniejszych w skali całej Słowacji. Tamten projekt był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Słowacja 2007-2013.

/os

 

os 20.07.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
SIMI 22:20 20.07.2018

Nie uwierze dopoki nie zobacze !!!

Zobacz również