Kamery live
prognoza pogody

Rząd nagrodzi samorządy wspierające rodziny

13 grudnia 2020 12:23

Chcemy wyróżnić i docenić tych, którzy są szczególnie zaangażowani w działania na rzecz rodzin w lokalnej społeczności – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg ogłaszając konkurs „Samorząd rodzinnie pozytywny”. Konkurs ruszy w styczniu, a zgłoszenia będzie można składać do końca marca 2021 r.

Rząd nagrodzi samorządy wspierające rodziny

Podczas piątkowej konferencji dla samorządów odbywającej się pod hasłem „Rodzina w centrum uwagi” minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg ogłosiła konkurs „Samorząd rodzinnie pozytywny”.

– Tylko kompleksowe i wspólne działania mogą składać się na skuteczną politykę prorodzinną. Chcemy z jednej strony zachęcić samorządy do jeszcze większej aktywności w tym zakresie, a z drugiej szczególnie docenić te, które swoimi działaniami przyczyniają się do wspierania i wzmacniania rodziny w lokalnej społeczności. Dlatego uruchamiamy konkurs „Samorząd rodzinnie pozytywny” – mówi minister Marlena Maląg.

Kapituła konkursu będzie wyróżniać samorządy w 4 kategoriach, w zależności od ich wielkości i liczby mieszkańców, a za szczególne osiągnięcia i wychodzące poza schematy działania będą przyznawane wyróżnienia specjalne.

Start konkursu planowany jest na styczeń, a zgłoszenia będą przyjmowane do końca marca 2021 r. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 15 maja 2021 r. – tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin.

Szczegółowe informacje na temat konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

/źródło: gov.pl/

Piotr Starmach 13.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również