Kamery live
prognoza pogody

Ruszyła budowa ostatniego fragmentu wschodniej obwodnicy

Miesiąc po przekazaniu wykonawcy – dolnośląskiej firmie Eurovia S.A. – placu budowy dla zadania inwestycyjnego pn. Budowa drogi od al. Tysiąclecia do ul. Waksmundzkiej w Nowym Targu, ruszyły prace budowlane. 

Ruszyła budowa ostatniego fragmentu wschodniej obwodnicy

Budowa drogi łączącej ul. Waksmundzką z Al. Tysiąclecia ma odciążyć centrum miasta, poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu w mieście. Wartość kontraktu to 6 mln 700 tys. złotych. Rozstrzygnięcie przetargu i przekazanie wykonawcy placu pod budowę ostatniego fragmentu obwodnicy wschodniej zbiegło się w czasie z podpisaniem umowy o 5 milionowe dofinansowanie tej inwestycji z RPO WM, która realizowana jest jako projekt unijny.

– Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w takiej lokalnej inwestycji, która wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu poruszania się mieszkańców i nie tylko mieszkańców w tym turystycznym rejonie. Cieszymy się podwójnie z tego sukcesu i podpisania umowy, bo ta inwestycja wpisuje się idealnie w naszą strategię bycia na rynku lokalnym, realizacji lokalnych inwestycji i współpracy z lokalnymi samorządami. Mam nadzieję, że inwestycja przebiegnie szybko i sprawnie i będziemy mogli się tu spotkać mniej więcej za rok czasu, podać sobie rękę i odebrać tę inwestycję – mówił podczas podpisywania umowy Andrzej Gruszka, dyrektor oddziału Małopolska Eurovia Polska S.A. 

Rozpoczęcie głównych prac miało nastąpić dopiero wiosną 2018 roku. Przed zimą firma planowała jedynie wstępne prace geodezyjne, a jeśli pogoda pozwoli – wykonanie przekładek sieci. Wiosenna pogoda w samym środku zimy pozwala jednak na więcej prac budowlanych.

– Mam nadzieję, że ta droga wyznaczy w jakiś sposób linię zabudowy i spowoduje, że zupełnie zmieni się wygląd tej części miasta. Dofinansowanie, które otrzymaliśmy ma pozwolić na zagospodarowanie i ożywienie tego terenu, wprowadzenie jakiś funkcji usługowych, czy produkcyjnych. Jest to ważna inwestycja, która będzie wpływała na wygląd całego otoczenia placu przy os. Bereki – mówił po podpisaniu umowy burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha.

Termin zakończenia prac przypada na październik 2018 roku.  

os 13.01.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
baca 15:39 13.01.2018

jedna z lepszych wiadomości, brawo, brawo.

nowotarski kierowca 15:17 13.01.2018

SUPPPERRR!!

Zobacz również