nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Ruszyła budowa ostatniego fragmentu wschodniej obwodnicy

Miesiąc po przekazaniu wykonawcy - dolnośląskiej firmie Eurovia S.A. - placu budowy dla zadania inwestycyjnego pn. Budowa drogi od al. Tysiąclecia do ul. Waksmundzkiej w Nowym Targu, ruszyły prace budowlane. 

Budowa drogi łączącej ul. Waksmundzką z Al. Tysiąclecia ma odciążyć centrum miasta, poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu w mieście. Wartość kontraktu to 6 mln 700 tys. złotych. Rozstrzygnięcie przetargu i przekazanie wykonawcy placu pod budowę ostatniego fragmentu obwodnicy wschodniej zbiegło się w czasie z podpisaniem umowy o 5 milionowe dofinansowanie tej inwestycji z RPO WM, która realizowana jest jako projekt unijny.

– Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w takiej lokalnej inwestycji, która wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu poruszania się mieszkańców i nie tylko mieszkańców w tym turystycznym rejonie. Cieszymy się podwójnie z tego sukcesu i podpisania umowy, bo ta inwestycja wpisuje się idealnie w naszą strategię bycia na rynku lokalnym, realizacji lokalnych inwestycji i współpracy z lokalnymi samorządami. Mam nadzieję, że inwestycja przebiegnie szybko i sprawnie i będziemy mogli się tu spotkać mniej więcej za rok czasu, podać sobie rękę i odebrać tę inwestycję – mówił podczas podpisywania umowy Andrzej Gruszka, dyrektor oddziału Małopolska Eurovia Polska S.A. 

Rozpoczęcie głównych prac miało nastąpić dopiero wiosną 2018 roku. Przed zimą firma planowała jedynie wstępne prace geodezyjne, a jeśli pogoda pozwoli – wykonanie przekładek sieci. Wiosenna pogoda w samym środku zimy pozwala jednak na więcej prac budowlanych.

– Mam nadzieję, że ta droga wyznaczy w jakiś sposób linię zabudowy i spowoduje, że zupełnie zmieni się wygląd tej części miasta. Dofinansowanie, które otrzymaliśmy ma pozwolić na zagospodarowanie i ożywienie tego terenu, wprowadzenie jakiś funkcji usługowych, czy produkcyjnych. Jest to ważna inwestycja, która będzie wpływała na wygląd całego otoczenia placu przy os. Bereki – mówił po podpisaniu umowy burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha.

Termin zakończenia prac przypada na październik 2018 roku.  

0 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

2 komentarzy

nowotarski kierowca

Styczeń 13, 2018, o 15:17:45

SUPPPERRR!!

baca

Styczeń 13, 2018, o 15:39:52

jedna z lepszych wiadomości, brawo, brawo.

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna