Kamery live
prognoza pogody

Policja zatrzymała “wnuczkowych” oszustów (video)

21 maja 2022 08:04
Wyciszenie Włącz dźwięk

Małopolscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy biorąc udział w oszustwie wyłudzili od emerytki z powiatu tatrzańskiego blisko 80 tysięcy złotych. 79-latka miała ratować z kłopotów wnuka, który rzekomo spowodował wypadek. Przekazaną gotówkę odebrał od niej mężczyzna, który wpadł w ręce kryminalnych. Za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek tj. 12 maja br. tatrzańscy policjanci przyjęli zgłoszenie o oszustwie. Z przekazanych informacji wynikało, że na telefon stacjonarny 79-letniej mieszkanki powiatu tatrzańskiego zadzwoniła kobieta, która podała się za policjantkę i poinformowała, że  wnuk starszej pani spowodował wypadek drogowy i potrzebne są pieniądze dla adwokata, aby uniknąć więzienia. Następnie słuchawkę przejął mężczyzna, który podał się za jej wnuka prosząc o pilne przekazanie adwokatowi umówionej kwoty. Seniorka uwierzyła oszustom i przekazała  80 tysięcy złotych mężczyźnie, który niebawem się u niej zjawił.

-Funkcjonariusze z powiatu tatrzańskiego pracujący nad tą sprawą gromadzili materiał dowodowy, sprawdzali każdy trop, który mógłby pomóc w ustaleniu sprawcy. W toku prowadzonych czynności ustalili, że mężczyzna, który odebrał pieniądze od seniorki, mógł poruszać się charakterystycznym samochodem – informuje małopolska policja – Działania tatrzańskich śledczych doprowadziły do tego, że oszust, który brał udział w przestępstwie, już po 48 godzinach wpadł w ręce kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 34-letni mieszkaniec Małopolski zatrzymany został w województwie podkarpackim. Kompletnie zaskoczony nie stawiał oporu. Policjanci ujawnili przy nim kilka telefonów komórkowych. Tego samego dnia wpadł również drugi z podejrzanych, 30-latek z województwa małopolskiego.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut oszustwa popełniony w recydywie, więc wymiar kary, w tym przypadku 8 lat pozbawienia wolności, może zostać zwiększony o połowę.  Wczoraj zostali przez sąd tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż możliwe jest że mężczyźni stoją także za innymi oszustwami popełnionymi w ten sposób. 

źródło: KWP w Krakowie

os 21.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również