Kamery live
prognoza pogody

Pokaz mody Folk Design w Ogrodzie Botanicznym UJ – relacja z wydarzenia

10 września 2022 11:51
Wyciszenie Włącz dźwięk

W piątek, 2 września na tarasach włoskich w Ogrodzie Botanicznym UJ odbył się pokaz mody autorstwa pochodzącej z Nowego Targu projektantki Anety Larysy Knap, właścicielki marki “Folk Design”.

Na plenerowej scenie, po raz pierwszy w kraju, zaprezentowana została zjawiskowa kolekcja “Mountain Moon” inspirowana fotografią Adama Brzozy, przedstawiającą Giewont na tle księżyca. Kolekcja miała swoją światową premierę podczas EXPO 2020 w Dubaju. Jak wyjaśnia sama projektantka, to kolekcja oparta na srebrzystych odcieniach i księżycowych barwach, ale pojawia się tu też mocny akcent trawiastej zieleni – nawiązanie do natury. Piękne otoczenie przyrody, zieleni i kwitnących roślin Ogrodu Botanicznego dobrze korespondowało z tym zamysłem. 

Inspiracją dla krakowskiego pokazu był m.in. utwór z filmu „The First Man”, opowiadającego o misji kosmicznej – lądowaniu Neila Armstronga w statku Apollo 11 na księżycu.  Wybieg wypełniło aż 20 finalistek Miss Województwa Małopolskiego, w tym nowotarżanka Dominika Jachymiak. Poza kreacjami Folk Design, uczestnicy pokazu mogli również podziwiać ciekawe dodatki: biżuterię marki ANUI oraz okulary z kryształami Swarovskiego z salonu Oko-Trend. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa obrazów Maggie Piu. Modowy event uświetniły występy muzyczne wokalistek Basi Giewont i Katarzyny Malendy oraz skrzypaczki Zuzanny Janczak, a oprawę muzyczną zapewnił DJ Lupo. Wydarzenie poprowadziła znana prezenterka TVP Małgorzata Opczowska. 

Obszerną widownię wypełnili zacni goście, w tym Iwona Gibas, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Honorowy Konsul Chorwacji czy Konsul Malty, jak również osoby związane ze światem kultury, teatru, telewizji, sztuki, czy biznesu, na których pokaz zrobił niemałe wrażenie. Wzruszenia i łez nie kryła też sama projektantka – szczególnie, że podczas wieczoru Aneta Larysa Knap została nagrodzona statuetką za promocję kultury ludowej i regionalnej przyznaną przez Posła na Sejm RP Jana Dudę oraz Kierownika Ogrodu Botanicznego UJ Michała Węgrzyna. Nagrodę wręczyła jej Małgorzata Mordarska – Duda, Zastępca Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie, Regionalny Konserwator Przyrody.

Kolejne wydarzenie modowe organizowane przez Anetę to 11. edycja Polki Folki – Największego Pokazu Mody Folk, który zaplanowano na 11 listopada br. w Nosalowym Dworze w Zakopanem. 

mat. nadesłane

fot. P. Kukla i Folk Design

os 10.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również