Kamery live
prognoza pogody

„Podhalanka” z Pieninami pod rękę – pierwsze parkowe porozumienie

7 sierpnia 2017 06:32

NOWY TARG. Istniejącą już wcześniej współpracę Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Pienińskim Parkiem Narodowym usankcjonowało oficjalne porozumienie. Sygnowali je rektor „Podhalanki” - ks. prof. Stanisław Gulak i dyrektor Parku – Michał Sokołowski. Korzyści z tej współpracy będą obustronne.

„Podhalanka” z Pieninami pod rękę – pierwsze parkowe porozumienie

Sojusz najwyżej położonej uczelni z najstarszym w Polsce a drugim pod względem wieku w świecie i bardzo ciekawym przyrodniczo obszarem, przysłuży się zwłaszcza studentom i wykładowcom turystyki i rekreacji oraz anglistyki, którzy będą mogli odbywać praktyki w Parku. Otwiera on także perspektywy dla współpracy naukowo-badawczej. Parkowi daje możliwość korzystania z bazy i kadry naukowej uczelni, a uczelnianej społeczności – cenną poznawczą praktykę. W treść porozumienia wpisuje się również wzajemna promocja.

Pierwszym owocem zadekretowanej porozumieniem współpracy będzie organizowana przez Park, ale w siedzibie uczelni międzynarodowa konferencja naukowa.   

Pieniński Park – z racji starszeństwa – był pierwszym, ale na podobne akty czekają kolejne parki narodowe widoczne z wysokości Kokoszkowa: Tatrzański, Gorczański i Babiogórski.   

/asz

NT24TV 07.08.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również