nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Podhalanka z nową stołówką

Wraz z pojawieniem się pierwszych studentów w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu zaczęła działać nowa stołówka „Pod Tatrami”. Mierzy ona ponad 200 metrów kwadratowych i dzięki temu jest w stanie obsłużyć znacznie więcej niż poprzednia klientów.

Stołówka jest przestronna, menu bogate, a obsługa miła i otwarta na wykładowców i studentów, których uczelnia ma aż dwa tysiące. W jadłospisie są zarówno dania obiadowe mięsne i jarskie, smaczne przygotowywane ze zdrowych produktów, jak i kanapki, drożdżówki, zapiekanki, pizze, hot – dogi. Nie brakuje tu i pierogów, krokietów, batonów, soków itd.

– Wkrótce planuję też sprzedaż sałatek warzywnych i owoców sezonowych, teraz mamy jabłka – mówi Bożena Wędziarz, właścicielka studenckiej stołówki. Zapewnia ona też, że gotuje osobiście i zdrowo bez glutaminianu sodu, jako, że sama jest fanką zdrowego odżywiania. – Do potraw używam dużo ziół, czytam wiele, jak jeść zdrowo, a równocześnie smacznie i przenoszę to na praktykę – zapewnia pani Bożena. Jest ona doceniana w środowisku kulinarnym. W ten weekend reprezentowała np. Małopolskę w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Smaku z ramienia Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

Poprzedni bar był zbyt mały liczył niespełna 20 metrów kwadratowych, co przy tak dużej ilości studentów sprawiało, że trudno było znaleźć miejsce siedzące, był ciągły tłok, szczególnie w porze obiadu. Teraz, gdy stołówka jest duża widać, że studenci tu spędzają też czas poza posiłkami. Choć otwarta jest dopiero od 1 października, już stała się miejscem ich spotkań i budowania relacji.  

mat. i fot. PPWSZ/Beata Szkaradzińska

 

1 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna