Kamery live
prognoza pogody

Pierwszy dzień Nowej Targowicy (aktualizacja)

29 maja 2016 07:11
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. W sobotę uroczyście zainaugurowała działalność Nowa Targowica. Spółka o tej samej nazwie wznosiła potężne drewniane obiekty i zagospodarowywała teren przez półtora roku. Efekt jest imponujący, teraz rzecz w tym, by handlujący zechcieli się przenieść w nowe miejsce ze starego placu i obrzeży.

Ponieważ w sobotnie popołudnie od Gorców zbliżał się deszcz, a od zachodu – ciemne chmury przecinane błyskawicami – otwarcie trzeba było nieco przyspieszyć. Księża proboszczowie, miejskie i powiatowe władze oraz radni zajechali na plac z fasonem, bo w dwukonnych landach. A razem z nimi – św. Katarzyna i muzyka. Czerwona wstęga była rozciągnięta między dwoma „witaczami” w postaci górujących nad targowicą rzeźb patronki miasta i króla Kazimierza Wielkiego. Na przyspieszone przecięcie zdążyli jeszcze dotrzeć poprzednia burmistrzowska ekipa i poseł Edward Siarka. 

Targowicę poświęcił nowotarski dziekan, ks. Stanisław Strojek. W prezencie od miasta, na szczęśliwy początek, przedstawiciele spółki dostali tort z owoców. Było to otwarcie szybkie i nietypowe, bo obyło się bez przemów. Prezes Janusz Chowaniec podejmował gości w bardzo szczupłej asyście, bo reszta udziałowców i ich krewnych odsypiała dwie dobry pracy na pełnych obrotach, żeby przygotować wszystko na otwarcie. I udało się! Zwieńczeniem dzieła można się było cieszyć już pod dachem „Czarnej Owcy”. 

Ponieważ Nowa Targowica na wieczorną zabawę przy muzyce gwiazdy muzyki disco polo – zespołu „Bayer Full”, zaprosiła wszystkich chętnych z miasta i okolic, dla utrzymania porządku zgromadzone były siły ochroniarskie nawet liczniejsze od gości otwarcia. 

/as

Zachęcamy do obejrzenia fragmentów koncertu zespołu Bayer Full, który hucznie uświetnił otwarcie NOWEJ TARGOWICY.

NT24TV 29.05.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również