Kamery live
prognoza pogody

Parafialna Droga Krzyżowa ulicami miasta

12 kwietnia 2019 20:27

Mimo niesprzyjającej aury, wiele osób wzięło udział w dzisiejszej Drodze Krzyżowej zorganizowanej przez parafię pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu. Modlitewny przemarsz wiódł spod budynku kościoła zaułkami os. Witosa, fragmentem ul. Podtatrzańskiej i Al. Solidarności, z powrotem pod świątynię. Krzyż niosły kolejne grupy parafian, m.in. kandydaci do bierzmowania. Na koniec niosła go grupa matek, miało to niezwykle wymowny charakter. W tym samym czasie, w centrum Nowego Targu trwa główna Droga Krzyżowa zorganizowana już po raz osiemnasty przez grupy  działające przy parafiach NSPJ i św. Katarzyny. 

Parafialna Droga Krzyżowa ulicami miasta

Parafianie cenią sobie kameralny charakter Drogi Krzyżowej, w trakcie której niemal każdy ma  możliwość  niesienia krzyża. Dla starszych osób, inicjatywna organizacji wydarzenia blisko ich miejsca zamieszkania jest czasem jedyną szansą uczestnictwa w Drodze Krzyżowej ulicami miasta. 

https://www.facebook.com/nowytarg24tv/videos/386786032156543/

/os

os 12.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Radny 21:18 13.04.2019

Sekta. Mafia

Zobacz również