nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Odpust na Buflaku

Tradycji stało się zadość – msza święta odpustowa odbyła się przy jednej z kapliczek ulokowanych na nowotarskim osiedlu. Wierni oddali cześć Maryi Matce Kościoła. 

W drugi dzień Zielonych Świątek  – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Liczna grupa wiernych zgromadziła się przy kapliczce na Buflaku, aby uczestniczyć we Mszy Świętej odpustowej, której przewodniczył ks. Marek Figiel z parafii Św. Katarzyny w Nowym Targu. Przy ołtarzu koncelebrowali również ks. Paweł Gędźba z parafii MB Różańcowej w Biertowicach który praktykę diakońską odbywał w Parafii Św. Brata Alberta w Nowym Targu, oraz ks. Michał Kwiecień z parafii św. Mikołaja w Białym Kościele który praktykę diakońską odbył w parafii Św. Jadwigi Śląskiej w Waksmundzie.

Obecny był  również proboszcz parafii Św. Brata Alberta  na Niwie  ks. Franciszek Rembiesa, który serdecznie podziękował wszystkim za przybycie i wspólna modlitwę. Zaprosił obecnych oraz mieszkańców naszego miasta na następny rok do wspólnej Mszy Św w tym miejscu.

/tg/

12 2

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna