Kamery live
prognoza pogody

Od poniedziałku rondo na zakopiance otwarte!

2 września 2022 14:54

W poniedziałek 5 września 2022 r. zostanie udostępnienie dla ruchu całe nowe rondo z wlotem na ul. Szaflarską w Nowym Targu, wybudowane w ramach dwujezdniowej DK47 Rdzawka – Nowy Targ.

Od poniedziałku rondo na zakopiance otwarte!

Jadąc od strony Krakowa w kierunku Zakopanego, za budowanym wiaduktem nad ul. Krakowską, kierowcy wjadą przełączką na jezdnię prawą i dalej na nowe rondo. Z tego ronda będzie też można wjechać na ul. Szaflarską. Tymczasowe rondo wykonane z barier zostanie rozebrane. W dalszym ciągu pozostanie zwężenie do jednego pasa ruchu pod budowanym nad ul. Krakowską wiaduktem, którego zakończenie przewidywane jest na koniec września 2022 r.

W czwartek 8 września 2022 r. zaplanowane są roboty związane z przygotowaniem przewiązek w pasie rozdziału jezdni, za rondem w Nowym Targu, w kierunku Zakopanego. Przewiązki te umożliwią dalszą przebudowę ul. Krakowskiej w kierunku Zakopanego, do końca zakresu inwestycji: budowa dwujezdniowej DK47 Rdzawka – Nowy Targ. Ustawione będzie oznakowanie informujące o prowadzonych robotach. Trzeba zachować ostrożność przejeżdżając w tym miejscu.

Aktualne zaawansowanie prac dla inwestycji wynosi:

– obiekty inżynierskie 67%

– roboty drogowe 59%

– roboty branżowe 59%

/źródło: GDDKiA w Krakowie/

redakcja 02.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również