Kamery live
prognoza pogody

Nowy rok szkolny w miejskich szkołach podstawowych – 2930 uczniów w 313 oddziałach

6 września 2022 08:27

W tym roku szkolnym, w miejskich szkołach podstawowych uczyć się będzie 2 930 uczniów, w 133 oddziałach, z kolei samorządowe przedszkola zapewnią opiekę dla 328 dzieci w 13 oddziałach.

Nowy rok szkolny w miejskich szkołach podstawowych - 2930 uczniów w 313 oddziałach

-Nasze placówki oświatowe są w pełni przygotowane do podjęcia pacy po wakacyjnej przerwie. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom oświaty życzę bezpiecznego, spokojnego i wypełnionego samymi sukcesami roku szkolnego – mówił burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha podczas wczorajszej Sesji Rady Miasta. 

Burmistrz wręczył czoraj uroczyście akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego dwóm nauczycielom: ks. Wojciechowi Borowcowi i panu Bartoszowi Kaczmarkowi.

Poinformował także o pewnej innowacji, jaka czeka dzieci w miejskich szkołach podstawowych od 1 września br. 

-We wszystkich nowotarskich szkołach podstawowych działają Laboratoria przyszłości. To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły. W ramach projektu, nowotarskie placówki zostały doposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne na łączną kwotę ponad 760 tys. złotych. Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany podczas zajęć szkolnych – poinformował pan burmistrz. 

os 06.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również