Kamery live
prognoza pogody

Nowy dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji

2 sierpnia 2018 15:21

Urząd Miasta właśnie poinformował, że zdecydowano o tym, kto będzie nowym dyrektorem MZK. Stanowisko to przejmie Robert Chowaniec z Poronina.

Nowy dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji

Zapadła decyzja o tym, kto zostanie nowym dyrektorem Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nowym Targu. Będzie to Robert Chowaniec – mieszkaniec Poronina. Przed tygodniem został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi, który otrzymał z rąk senatora Jana Hamerskiego podczas 44. Poroniańskiego Lata.

Przyszły dyrektor został wybrany spośród 5 kandydatów. Obecnie należy do Związku Podhalan w Poroninie. Otrzymał także tytuł Honorowego Prezesa tegoż związku. Jest wiceprezesem Poroniańskiego Stowarzyszenia Kulturalno–Historycznego „Na Grapie” i Ludowego Klubu Sportowego „Poroniec” w Poroninie oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Kultury Podhalańskiej „Regle”.

Termin, w którym obejmie obowiązki dyrektora na razie nie jest sprecyzowany.

Na nowego dyrektora czeka szereg zadań i realizacja opracowanych już postulatów, takich jak zmiany w taryfie biletowej, rozkładach jazdy, czy organizacji węzłów przesiadkowych. 

Wśród wymagań, które musiał spełnić kandydat znajdowały się m.in. staż pracy minimum 5 lat, w tym co najmniej 3 letni staż pracy na stanowisku kierowniczym lub wykonywanie przez co najmniej 5 lat działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z wymaganiami na danym stanowisku, nieposzlakowana opinia, znajomość zasad organizacji transportu publicznego i ruchu na drogach publicznych, umiejętność analitycznego i strategicznego myślenia, bardzo dobra znajomość i umiejętność praktycznego stosowania przepisów oraz prawo jazdy kat. B.

 

Aleksandra Kokalik 02.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również