Kamery live
prognoza pogody

Jakub Twardowski z Nowego Targu wygrywa Bieg Gąsieniców!

16 lutego 2020 19:46

To jeden z najbardziej prestiżowych biegów narciarskich w regionie. Zwycięzcą XXXVI edycji Biegu Gąsieniców w Zakopanem okazał się utalentowany nowotarski sportowiec – Jakub Twardowski.

Jakub Twardowski z Nowego Targu wygrywa Bieg Gąsieniców!

Fot. Piotr Twardowski

36. edycja Biegu Gąsieniców ruszyła punktualnie o godzinie 10.00. Kobiety do przebiegnięcia miały 5 kilometrów tras narciarskich zakopiańskiego oddziału COS, z kolei mężczyźni – 10 kilometrów. Już od wielu lat bogaty w historię Bieg Gąsieniców organizowany jest na krętych i wymagających trasach nieopodal kompleksu małej i średnich krokwi. W tym roku w różnych kategoriach wiekowych wzięło udział ponad pięćdziesięciu uczestników z całej Polski. Wśród zawodników znaleźli się również tacy, którzy urodzeni byli przed 1950 roku. W kategorii seniorów bezkonkurencyjny okazał się Jakub Twardowski z Nowego Targu.

 – Już kiedyś startowałem w tych zawodach, jeszcze jako junior. Pamiętam ze byłem wtedy drugi w kategorii seniorów, będąc juniorem – nie krył radości zwycięzca biegu w kategorii senior. – Bardzo fajny bieg, z wielką tradycją. Super ludzie i atmosfera ścigania. Dobrze spędzony czas!

Dla Jakuba Twardowskiego, będącym przewodnikiem w reprezentacji Polski w paranarciarstwie biegowym i biathlonie, to nie koniec sportowych wyzwań.

 – Przede mną jeszcze praca z niepełnosprawnymi, przygotowujemy się do Mistrzostw Świata w biathlonie w szwedzkim Ostersund, które odbędą się w marcu – tłumaczy Twardowski. – A z moich prywatnych celów pozostaje oczywiście Bieg Piastów 29 lutego, w których chcę wziąć udział na dystansie 50 kilometrów.

Jakubowi Twardowskiego życzymy dalszych sukcesów w karierze sportowej! Tymczasem o utalentowanym sportowcu z Stolicy Podhala przeczytacie klikając na tytuły naszych poprzednich artykułów:

“SUKCES NOWOTARŻAN NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA W KANADZIE”

“CIESZĘ SIĘ Z TEGO, CO DAJE MI ŻYCIE, BO JUTRO MOGĘ JUŻ TEGO NIE MIEĆ”

Dziękujemy naszemu czytelnikowi za przesłanie do naszej redakcji zdjęć z tegorocznej edycji Biegu Gąsieniców.

/ps/

Piotr Starmach 16.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
KL 10:54 17.02.2020

Brawo Kuba

Janusz 22:55 16.02.2020

Szwecki bo w Szwecji.

Zobacz również