Kamery live
prognoza pogody

Nowotarscy policjanci zabezpieczyli ponad 100 litrów alkoholu

11 maja 2021 19:15

Policjanci na jednej z posesji w Nowym Targu znaleźli 210 butelek półlitrowych z wysokoprocentowym alkoholem tzw. łąckiej śliwowicy (czy jej podróbki)  bez wymaganych znaków akcyzowych oraz kilka sztuk kastetów.

Nowotarscy policjanci zabezpieczyli ponad 100 litrów alkoholu

W piątek tj. 7 maja br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu w garażu na jednej z posesji na terenie Nowego Targu,  podczas przeszukania znaleźli 210 butelek półlitrowych z napisem na etykiecie  „Łącka śliwowica”. Butelki z alkoholem były zaplombowane, ale nie posiadały wymaganych znaków akcyzowych. Ponad 100 litrów nielegalnej śliwowicy zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Sprawa posiadania alkoholu bez wymaganych znaków akcyzowych zostanie przekazana do dalszego prowadzenia Krajowej Administracji Skarbowej. Zgodnie z art. 65 kodeksu karnego skarbowego za przechowywanie tej ilości nielegalnych alkoholowych wyrobów, grozi kara grzywny za wykroczenie skarbowe.

Ponadto na strychu posesji funkcjonariusze znaleźli 4 sztuki broni białej tzw: kastetów. 29-letnia gospodyni nie posiadała wymaganego zezwolenia na posiadanie tych powszechnych, jednak niebezpiecznych narzędzi. Kastet, zgodnie z ustawą o broni i amunicji to broń biała, której używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, dlatego wymagane jest stosowne zezwolenie na jego posiadanie. W innym przypadku należy liczyć się z konsekwencjami prawnymi. W sprawie posiadania kastetów bez wymaganego zezwolenia zostało wszczęte postępowanie o wykroczenie z art. 51.1 ustawy o broni i amunicji. Grozi za to kara aresztu lub grzywny.

źródło: KPP Nowy Targ

os 11.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również