Kamery live
prognoza pogody

Nowotarscy policjanci zabezpieczali Małopolski Wyścig Górski

6 czerwca 2022 14:31

W sobotę i niedzielę tj. 4 i 5 czerwca br. policjanci zabezpieczali II i III etap 60. Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Zabezpieczenie wyścigów kolarskich jest dużym wyzwaniem dla Policji. 

Nowotarscy policjanci zabezpieczali Małopolski Wyścig Górski

Aby wszystko przebiegło prawidłowo, bardzo ważna jest współpraca z organizatorami przedsięwzięcia oraz współdziałanie wszystkich funkcjonariuszy biorących udział w zabezpieczeniu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspierani byli przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz podległych jednostek.

Do zadań Policji należało zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz zabezpieczenie trasy przejazdu zawodników. Droga na poszczególnych odcinkach na czas przejazdu peletonu została całkowicie zablokowana. Mundurowi wskazywali kierowcom alternatywne trasy objazdów, dbali między innymi o to, aby osoby postronne nie wbiegły na trasę podczas wyścigu. Policjanci radiowozami i na motocyklach zaangażowani byli dodatkowo w pilotaż kolumn wyścigowych. 

Zarówno w sobotę i niedzielę kolarze przejechali przez teren powiatu nowotarskiego bez żadnych zakłóceń.

os 06.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również