Kamery live
prognoza pogody

Największy przemyt ludzi przez Podhale udaremniony (zdjęcia)

7 grudnia 2022 12:16

23 nielegalnych imigrantów z Syrii oraz kierowca z Gruzji zostali zatrzymani w Chochołowie. Kierowca busa uderzył i pchał ok. 5 m pojazd funkcjonariuszy Straży Granicznej próbując uciekać.

Największy przemyt ludzi przez Podhale udaremniony (zdjęcia)

We wtorek 6 grudnia w Chochołowie funkcjonariusze Straży Granicznej z Zakopanego podjęli próbę zatrzymania do kontroli towarowego busa. Na widok Straży Granicznej kierowca zaczął uciekać.

– Wczoraj po południu funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem w miejscowości Chochołów (powiat nowotarski) w rejonie byłego przejścia granicznego przystąpili do kontroli pojazdu osobowego typu bus marki Citroen, który przekroczył granicę słowacko – polską. Po wydawanych przez funkcjonariuszy SG znakach do zatrzymania oraz nadawanych sygnałach świetlnych i dźwiękowych, samochód początkowo zaczął się zatrzymywać. Po chwili jednak z impetem ruszył, a następnie przy kolejnej próbie zatrzymania kierujący busem, uderzył w pojazd prowadzony przez strażników granicznych, przepychając go o około 5 metrów. W wyniku zdarzenia żaden z funkcjonariuszy oraz cudzoziemców nie odniósł obrażeń – informuje Karpacki Oddział Straży Granicznej.

Po zatrzymaniu pojazdu prowadzonego przez 32-letniego obywatela Gruzji ujawniono w przestrzeni ładunkowej 23 nielegalnych imigrantów z Syrii. 22 mężczyzn i jedna 8-letnia dziewczynka w towarowym busie jechali przez Węgry i Słowację. Wcześniej do strefy Schengen z Serbii dotarli pieszo.

– Zatrzymani cudzoziemcy zostali przewiezieni do Placówki SG w Zakopanem, celem przeprowadzenia dalszych czynności. Ich pobyt na terytorium RP jest niezgodny z przepisami dotyczącymi warunków wjazdu i pobytu na terytorium RP, gdyż przebywają w Polsce bez ważnej wizy lub innego ważnego dokumentu uprawniającego ich do wjazdu na to terytorium RP i pobytu na nim. Dodatkowo nielegalnie przekroczyli granicę wbrew obowiązującym przepisom ze Słowacji do Polski – informuje Karpacki Oddział Straży Granicznej.

fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej.

Redakcja 07.12.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również