Kamery live
prognoza pogody

Pierwsza sesja Rady Powiatu – 7 maja. „Dla dobra regionu” – koalicja PiS i Prawicy

29 kwietnia 2024 17:55

POWIAT NOWOTARSKI. Komisarz wyborczy pierwszą sesję nowo wybranej Rady Powiatu – połączoną ze ślubowaniem radnych – postanowił zwołać na 7 maja, o godz. 10.00. Nim Rada zbierze się po raz pierwszy, przyszłe kluby Prawo i Sprawiedliwość oraz Prawica Powiatu Nowotarskiego „kierując się dobrem regionu”, podpisały umowę koalicyjną w celu stworzenia większości w Radzie. Wyłoniły też swoich kandydatów do Zarządu Powiatu.

Pierwsza sesja Rady Powiatu – 7 maja. „Dla dobra regionu” – koalicja PiS i Prawicy

Porozumienie to efekt rozmów i negocjacji w zakresie zdefiniowana najważniejszych problemów i sposobów ich rozwiązania, którymi muszą niezwłocznie zająć się nowe władze Powiatu Nowotarskiego – informują liderzy ugrupowań: Tomasz Hamerski i Jacek Król (PiS) oraz Robert Furca i Rafał Jandura (Prawica Powiatu Nowotarskiego). Oddane na nas głosy zobowiązują do odpowiedzialnych decyzji i działań, czego następstwem jest podpisana umowa koalicyjna. Umowa koalicyjna skutkuje utworzeniem większości w Radzie Powiatu Nowotarskiego, która dysponować będzie 19 radnymi. Pozwoliło to również na uzgodnienie składu nowego Zarządu Powiatu Nowotarskiego. Zgodnie ze wspomnianą umową koalicyjna, naszymi kandydatami do Zarządu Powiatu są Tomasz Hamerski, Robert Furca, Jacek Król, Rafał Jandura i Andrzej Kwiecień.

Podpisana umowa koalicyjna i  stworzenie większości w Radzie Powiatu Nowotarskiego to ogromna szansa na rozwój naszego regionu, sprawne rozwiązywanie problemów, jak i podjęcie działań, które umożliwią poprawę warunków życia naszych Mieszkańców.

Do 29-osobowego składu nowej Rady Powiatu swoich reprezentantów wprowadziło 5 komitetów wyborczych. PiS uzyskało 12 mandatów; Młodość, kompetencje, zmiana – 2; Podhalańska Wspólnota – 1;  Prawica Powiatu Nowotarskiego – 7; Razem Podhale Spisz Orawa – 3, a Przyszłość Powiatu Nowotarskiego – 4. Ten rozkład sił, wraz z podpisaną umowa koalicyjną, mogą oznaczać istotną przebudowę powiatowej władzy w porównaniu z minioną kadencja, kiedy PiS pozostawało w „konstruktywnej opozycji”.

(asz)

 

Anna Szopińska 29.04.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również