Kamery live
prognoza pogody

Końcówka marca – spokojna dla ratowników GOPR

31 marca 2021 10:46

Koniec marca był spokojny dla ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR. W tygodniu od 22 do 29 marca zanotowano tylko 3 akcje w górach.

Końcówka marca - spokojna dla ratowników GOPR
Kronika Grupy Podhalańskiej GOPR 22-29.03.2021
 
“Warunki w górach zmienne – wyżej pełna zima, pokrywa sięga 1 m, w dolnych partiach powoli wiosna. Szlaki błotniste oraz śliskie. Na Babiej Górze obowiązuje 2 stopień zagrożenia lawinowego.
 
25.03, czwartek
Ratownicy pomagają przy transporcie starszej kobiety z przysiółka Groń w Szczawnicy. W celu Szczepienia Covid-19.
 
27.03.2021, sobota
 
Godz. 12 Zgłoszenie od biegacza górskiego, który w rejonie polany Koszarki w Beskidzie Sądeckim doznał urazu barku. Po dojeździe ratowników i zabezpieczeniu ewakuacja w dolinę, gdzie został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.
 
O godz. 15.30 zgłoszenie o potrzebie udzielenia pomocy turystce na polanie pod Wysoką w Małych Pieninach. Poszkodowana w wyniku upadku doznała kontuzji stawu. Została ewakuowana do dolnej stacji kolei linowej w Jaworkach, gdzie udała się na dalsze leczenie.
 
W ostatnim tygodniu ratownicy brali udział w dwóch szkoleniach: na Turbaczu odbyły się egzaminy zimowe psów, natomiast w Małych Pieninach wraz ze Strażą Graniczną miało miejsce szkolenie śmigłowcowe na Sokole.”
 
źródło: Grupa Podhalańska GOPR/Facebook
 
 
os 31.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również