Kamery live
prognoza pogody

W piątek – oficjalne otwarcie Jarmarku

16 grudnia 2021 20:48

Już w piątek, 17 grudnia o godzinie 16:00 odbędzie się oficjalne otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego, którego kulminacyjnym momentem będzie iluminacja świątecznej choinki obok ratusza. W południe najważniejsze, grudniowe drzewko w mieście udekorują nowotarskie przedszkolaki. 

W piątek - oficjalne otwarcie Jarmarku

Jarmark Bożonarodzeniowy jest czynny od środy i mimo nienajlepszej aury, cieszy się sporym powodzeniem. Oferta jest nieco bogatsza, niż w poprzednich latach. Poza typowo świątecznymi ozdobami różnego rodzaju, znajdziemy regionalne przysmaki (sery, wędliny, miody, przetwory, wino, ciasta, dziczyzna), ekskluzywną biżuterię, zabawki, wyroby z wełny, ludową sztukę i rzemiosło, ale też pachnące prezenty (oryginalne mydełka, wyroby z lawendy). Na rynku można zakupić żywą choinkę, a także przekąsić coś na miejscu. Tradycyjnie, największą uwagę najmłodszych skupia zagroda z alpakami i owieczkami. 

Podczas oficjalnego otwarcia Jarmarku w Nowym Targu, przedstawiciele władz miasta przywitają wystawców do dźwięków muzyki Małych Śwarnych. Według nieoficjalnej jeszcze informacji, podczas otwarcia zabraknie tym razem pokazów i innych atrakcji na lodzie, ze względu na techniczne problemy z uruchomieniem na czas mobilnego lodowiska. 

os 16.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również