Kamery live
prognoza pogody

“Jakby głupota miała skrzydła i furgała nad nami, to nieba by nie było widać” (WIDEO)

2 maja 2022 12:54

Mimo zakazu i kolejnych apeli pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego kolejne osoby wchodzą na taflę rozmarzającego jeziora w Morskim Oku.

fot. TPN

Od kilku tygodni na terenie Tatr obowiązuje zakaz wchodzenia na tafle jezior i stawów. Jak wskazują władze Tatrzańskiego Parku Narodowego, temperatura jest na tyle już wysoka, że lód na wodzie zaczyna rozmarzać i w każdej chwili może się załamać. Tymczasem sama woda pod lodem jest lodowata i o tragedię nie trudno.

 – Drodzy turyści, mamy początek maja. Jakby głupota miała skrzydła i furgała nad nami, to nieba by nie było widać – denerwuje się leśniczy Grzegorz Bryniarski, który opublikował w mediach społecznościowych film na którym widać jak grupa turystów przechodzi przez sam środek Morskiego Oka. 

Przyrodnicy dodają, że zachowanie turystów wchodzących na taflę jeziora w Morskim Oku jest skrajnie niebezpieczne i nieodpowiedzialne. Na szczęście nie brakuje też osób, które dają dobry przykład i obchodzą dookoła jezioro.

Piotr Starmach 02.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również