Kamery live
prognoza pogody

Interweniując z powodu braku maseczki… zatrzymują prawdziwych przestępców

13 stycznia 2022 15:47

Policjanci permanentnie sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących restrykcji ustanowionych w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii. Mundurowi reagując na brak maseczki przy okazji ujawniają tez inne naruszenia czy osoby poszukiwane. W minionym roku odnotowano cały szereg przypadków zatrzymania osób poszukiwanych, które wpadły w ręce organów ścigania, ponieważ nie stosowały się do obowiązku zasłaniania nosa i ust lub dlatego, że… maseczek nie mieli ich znajomi.

Interweniując z powodu braku maseczki... zatrzymują prawdziwych przestępców

Nowotarscy policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych jednego dnia. Pierwszy wpadł bo sam nie miał maseczki a drugi, bo … jego kolega nie miał maseczki

14 kwietnia 2021 w południe, w Nowym Targu podczas patrolu, policjanci z nowotarskiej komendy zauważyli mężczyznę, który nie stosował się obowiązujących wówczas obostrzeń i zlekceważył obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Sprawcą wykroczenia był 37-letni nowotarżanin. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 37-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu, w celu ustalenia miejsca pobytu oraz odbycia kary pozbawienia wolności za niepłacenie alimentów.   Mężczyzna został zatrzymany i trafił do zakładu karnego na  8 miesięcy kary  pozbawienia wolności za uchylanie się od wykonania obowiązku alimentacyjnego.  

Natomiast przed północą policjanci interweniowali w centrum miasta wobec grupy mężczyzn. Jeden z nich nie stosował się do obowiązku zasłaniani nosa i ust.  Za popełnione wykroczenie 34-latek został ukarany mandatem karnym. Policjanci podczas interwencji w systemie policyjnym sprawdzili jednak całą czwórkę. Okazało się, że kolega ukaranego mandatem, 26-latek obecnie mieszkający na terenie Nowego Targu, był poszukiwany przez łódzki sąd za kradzieże do odbycia kary pozbawienia wolności. Poszukiwany został zatrzymany i trafi do zakładu karnego na 8 miesięcy za popełnione przestępstwa kradzieży.

Policjanci z powiatu krakowskiego, interweniując w sprawie braku maseczki natrafili na trop narkotykowej sprawy.  Okazało się, że lokator jednego z zatrzymanych był poszukiwany listem gończym.

3 lutego 2021 roku policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, podczas patrolu w Skawinie zauważyli mężczyznę niestosującego się do nakazu zasłaniania ust i nosa. Po zwróceniu mu uwagi 44-letni mieszkaniec Skawiny natychmiast założył maseczkę, jednak niepokój policjantów wzbudziło jego nerwowe zachowanie. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie porcję metamfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i policjanci przeszukali miejsce jego zamieszkania, natrafiając na kolejną porcję tego narkotyku.   Policjanci ustalili, że narkotyków udzielił mu 27-latek ze Skawiny i udali się do niego na przeszukanie. Tam również znaleźli metamfetaminę. W mieszkaniu 27-latka policjanci zastali też 58-letniego współlokatora. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 58-latek jest poszukiwany listem gończym do odbycia 3-miesięcznego aresztu w związku z zastosowanym wobec niego środkiem zapobiegawczym w sprawie o niepłacenie alimentów. 58 latek został także zatrzymany i doprowadzony przez policjantów do aresztu śledczego.

Tatrzańscy policjanci zatrzymali 28-latka poszukiwanego do zaległej odsiadki. Zwrócił ich uwagę brakiem maseczki

27 marca na ul. Kościuszki w Zakopanem  policyjny patrol zauważył dwóch mężczyzn bez maseczek ochronnych, którzy na widok policjantów  nagle skręcili w boczną uliczkę. Po chwili mundurowi ujęli obu mężczyzn. Podczas  legitymowania okazało się, że jeden z nich tj. 28-latek bez stałego adresu zamieszkania jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie w celu odbycia kary więzienia.  Został zatem zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego.

Kęccy policjanci zatrzymali 37 – latka, poszukiwanego przez oświęcimski Sąd. Mężczyzna wpadł, bo szedł ulicą bez maseczki ochronnej.

6 kwietnia  2021 roku policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach,  pilnując bezpieczeństwa oraz przestrzegania obostrzeń wprowadzonych w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19, zauważyli idącego osiedlową uliczką mężczyznę, który nie miał założonej na nos i usta maseczki ochronnej (w owym czasie takie obowiązywały także  w przestrzeni publicznej na wolnym powietrzu). Kiedy policjanci podeszli bliżej, w sprawcy wykroczenia rozpoznali 37 – latka, który od ponad roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości,  w związku z grożącą mu karą więzienia za oszustwo. Mężczyzna został zatrzymany. Za brak maseczki ochronnej policjanci nałożyli na niego mandat karny. Jeszcze tego samego dnia 37 – latek został osadzony w jednym z zakładów karnych, w którym będzie odbywał zasądzony rok kary pozbawienia wolności.

Oświęcimscy mundurowi zatrzymali poszukiwanego, który zwrócił ich uwagę, kiedy wychodząc z hipermarketu nie miał maseczki na twarzy. Ponadto okazało się, że chwilę wcześniej dokonał kradzieży sklepowej.

14 grudnia 2021 roku,  wieczorem policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oświęcimskiej komendy patrolowali teren Starego Miasta w Oświęcimiu. W ramach codziennych zadań związanych z reagowaniem na przejawy zakłócenia ładu i porządku publicznego, mundurowi sprawdzali również stosowanie się do obostrzeń mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się COVID-19. Tuż po godzinie 21, zauważyli że jeden z klientów hipermarketu wychodząc ze sklepu nie ma nałożonej maseczki ochronnej. Mundurowi podjęli interwencję a podczas legitymowania okazało się, że sprawcą wykroczenia jest 24 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, od kilku miesięcy poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Chrzanowie do odbycia kary więzienia za  przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

Mężczyzna został zatrzymany. Podczas jego przeszukania mundurowi znaleźli  w odzieży schowaną paczkę parówek, które chwilę wcześniej ukradł w sklepie. Wędlina została zwrócona do sklepu, natomiast 24 – latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Za brak maseczki ochronnej oraz kradzież policjanci nałożyli na niego mandaty karne.  24 – latek został osadzony w zakładzie karnym, w którym będzie odbywa  zasądzone 6 miesięcy kary pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych, podjęli interwencję wobec 27-latka, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Mężczyzna próbował uciec policjantom, bo jak się okazało był poszukiwany.

29 grudnia br., w godzinach porannych policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych kontrolując teren stacji benzynowej na terenie gminy Mogilany pod kątem przestrzegania przez personel, jak i klientów zasad sanitarnych zauważyli mężczyznę, który się do nich nie stosował. Klient stacji nie miał zasłoniętych maseczką ust i nosa. Mundurowi podjęli wobec niego interwencję, kiedy wychodził z budynku stacji. Gdy jeden z policjantów wydał mu polecenie zatrzymania się, mężczyzna rzucił się do ucieczki.  Mundurowi dogonili go po około 50 metrach. Okazało się, że 27-latek z Krakowa jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu i odbycia kilku dni kary aresztu za wcześniejsze przewinienia. Mężczyzna został zatrzymany. Za popełnione wykroczenia niestosowania się do nakazu zasłaniania ust i nosa oraz niestosowanie się do poleceń funkcjonariusza Policji 27-latek został ukarany mandatem karnym. Następnie został doprowadzony do aresztu do zaległej odsiadki.

źródło: KPP Nowy Targ

os 13.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również