Kamery live
prognoza pogody

Firma z Nowego Targu przebuduje Szaflarską

Wyciszenie Włącz dźwięk

Rodzima firma – Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Nowego Targu będzie wykonawcą  przebudowy 1 km odcinka ul. Szaflarskiej w Nowym Targu od skrzyżowania z Al. Solidarności do wjazdu na zakopiankę. Prace obejmują  budowę trójpasmowej drogi, obustronnych chodników i ścieżki rowerowej. Inwestycja ma być gotowa już jesienią tego roku. 

W przetargu zgłoszono łącznie cztery oferty. Chętne do realizacji tej inwestycji były dwie firmy z Dolnego Śląska, a dwie z Małopolski. Najniższą cenę brutto – 6 mln. 925 tys. złotych zaproponowało Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Nowego Targu. Pozostałe oferty oscylowały wokół 7 mln 700-800 tys. złotych. 

Inwestycja ma objąć niedługi, bo kilometrowy, ale jednocześnie niezwykle istotny dla układu komunikacyjnego miasta, odcinek drogi od Al. Solidarności do połączenia z „zakopianką”, jednak zakres robót jest bardzo duży. Dość wspomnieć, że droga – wraz z chodnikami i ścieżką rowerową – docelowo będzie miała 16 metrów szerokości. 

– To będzie faktycznie potężna, szeroka droga. W części jezdnej planujemy całkowitą przebudowę jezdni, powstaną  trzy pasy. Dwa pasy ruchu podstawowego o szerokości każdy po 3 metry, dodatkowo rozdzielone będą dodatkowym pasem o szerokości 3,5 metra, który będzie służył do kierowania ruchu na skrzyżowania, skręty, zjazdy, tak żeby zapewnić jak największą płynność ruchu w tym odcinku ul. Szaflarskiej. Dodatkowo przewidziana jest budowa obustronnych chodników. Od strony Castoramy na całej długości planowana jest budowa chodnika o szerokości 2,5 metra, natomiast po stronie lewej przewidziany jest chodnik 2 metrowy i 2 metrowa ścieżka rowerowa na całej długości – mówił w rozmowie z nowytarg24.tv w lutym br. dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Tomasz Moskalik. 

Inwestycja dofinansowana jest z państwowego Funduszu Dróg Samorządowych na kwotę 2 mln 700 tys. zł, pozostałymi kosztami (po 2 mln 150 tys. zł) dzielą się po równo powiat i miasto Nowy Targ. 

/os

fot. arch. nowytarg24.tv

Przebudowa ul. Szaflarskiej – realna jeszcze w tym roku

Budowa odcinka Niwa – Grel z wyższym dofinansowaniem

 

os 05.05.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Mmbj 06:45 06.05.2019

Świetnie. Będę na rowerze jeździł kółko po tym kilometrze.

Zobacz również