Kamery live
prognoza pogody

Wiosenne metamorfozy w nowotarskiej bibliotece

26 kwietnia 2024 14:40

Do uczestnictwa w zajęciach pełnych kreatywnych wyzwań i wiosennych inspiracji zaproszono uczniów szkół podstawowych i średnich, przedszkolaków oraz seniorów.

Wiosenne metamorfozy w nowotarskiej bibliotece

/fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu/

Odbyły się pierwsze, kwietniowe wydarzenia z cyklu „Wiosenne Metamorfozy” w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu przy ul. Kolejowej 23 oraz w Filii nr 1 przy al. Kopernika 12.W trakcie zajęć z projektowania 3D powstał fantastyczny model owocowego smoothie, a efekt warsztatów malarskich w postaci zachwycających prac plastycznych ozdabia wnętrza nowotarskiej biblioteki. W ramach biblioterapii młodzież poznawała terapeutyczną funkcję literatury, techniki pracy umysłowej oraz metody radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Natomiast dla najmłodszych odbiorców przygotowany został Klub Czytelniczy „Bajkoczytacze”, gdzie świetna zabawa połączona z edukacją zachęciła maluchy do poznawania świata roślin.

Organizatorzy zajęć zapraszają serdecznie na kolejne, równie ciekawe i „metamorficzne” wydarzenia w maju i czerwcu. 

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Gminy Miasto Nowy Targ pochodzących z Funduszu Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Nowym Targu .

/źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu/

Andrzej Lach 26.04.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również