Kamery live
prognoza pogody

Budowa odcinka Niwa – Grel z wyższym dofinansowaniem

17 kwietnia 2019 17:12

Dwie najbardziej oczekiwane w tym roku inwestycje drogowe na terenie Nowego Targu – przebudowa górnego odcinka ul. Szaflarskiej  i budowa nowego odcinka łączącego os. Niwa z ul. Grel – znalazły się na liście zadań zatwierdzonych do dofinansowania w ramach państwowego Funduszu Dróg Samorządowych. Znajdująca się na szczycie listy, budowa łącznika Niwa-Grel otrzymała wyższe dofinansowanie – pierwotnie mówiono o 3 mln zł, teraz zwiększyło się do 4 mln 400 tys. zł. Miasto nadal musi jednak wyłożyć z własnego budżetu ok. 5,4 mln zł, gdyż najniższa oferta, jaką zaproponowano w przetargu sięga 9 mln 800 tys. zł. 

Budowa odcinka Niwa - Grel z wyższym dofinansowaniem

W przetargu na budowę 1,3 km łącznika Niwa – Grel złożono łącznie 3 oferty. Ich ceny wahają się od 9 mln 806 tys. zł aż do 10 mln 735 tys. złotych. Najniższą ofertę zaproponowała wrocławska firma Strabag Infrastruktura Południe sp. z o.o. 

-Miasto wystąpi teraz do firmy, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu, o uzupełnienie dokumentów. Po otrzymaniu ich, zostanie wyznaczony termin na podpisanie umowy, co nastąpi w pierwszej połowie maja. Liczymy na niezwłoczne rozpoczęcie prac. Zgodnie z otrzymanym dofinansowaniem zakłada się zrealizowanie zadania w bieżącym roku – mówi Grzegorz Luberda, Przewodniczący Rady Miasta Nowy Targ. 

Inwestycja jest istotna o tyle, że jest połączona z budową sieci gazociągowej na Niwę. Otrzymane dofinansowanie na kwotę 4 mln 400 tys. zł wynosi 50% ceny inwestycji, jednak zgodnie z kosztorysami z zeszłego roku, kiedy składany był wniosek. Ceny usług budowlanych nadal jednak są dynamiczne i mają tendencję wzrostową.

Łącznik Niwa-Grel jednak w tym roku!

Jeśli chodzi o realizowaną przez powiat przebudowę odcinka ul. Szaflarskiej, biegnącego od skrzyżowania z Al. Solidarności do wjazdu na “zakopiankę”, przetarg na wykonanie inwestycji wciąż nie został rozstrzygnięty. Dofinansowanie w ramach opublikowanej właśnie listy zatwierdzonych zadań, wynosi 2 mln 700 tys. złotych. Podobnie, jak w przypadku łącznika Niwa-Grel, także i ta kwota stanowi 50% tego kosztu, jaki był szacowany w momencie składania wniosku. Na chwilę obecną, koszt wykonania prac wynosi blisko 7 mln złotych – tyle właśnie wynosi najniższa oferta, jaką złożono w przetargu. W realizacji tej inwestycji partycypuje również miasto. Podczas ostatniej Sesji zabezpieczono w budżecie dodatkowe 500 tys. złotych na ten cel. 

W przetargu na przebudowę ul. Szaflarskiej – cztery oferty

/os

os 17.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również