Kamery live
prognoza pogody

Łącznik Niwa-Grel jednak w tym roku!

Miasto ogłosiło właśnie przetarg nieograniczony na budowę drogi Niwa-Grel. Termin zgłaszania ofert upływa z dniem 12 kwietnia, natomiast zakończenie robót zaplanowano na 23 grudnia br. Ten liczący 1,3 km łącznik pomiędzy dwoma osiedlami to niezwykle oczekiwana społecznie inwestycja, na którą miasto uzyskało wysokie dofinansowanie z rządowego programu rozwoju lokalnej infrastruktury drogowej. 

Łącznik Niwa-Grel jednak w tym roku!

To jedna z najbardziej oczekiwanych społecznie inwestycji w tej części miasta. W lutym br. sprawa budowy łącznika  stanęła na moment pod znakiem zapytania – z powodu błędu proceduralnego, wojewoda małopolski musiał w całości uchylić decyzję ZRiD dla tej inwestycji, przekazując ją powiatowi do ponownego rozpatrzenia. Sprawie nadano jednak najwyższy priorytet, dzięki czemu dziś można cieszyć się z ogłoszenia postępowania przetargowego. Od tego momentu, jedynie krok dzieli mieszkańców Nowego Targu od realizacji łącznika. 

-Budowa nowej drogi Niwa-Grel jest inwestycją bardzo wyczekiwaną przez mieszkańców, ponieważ otworzy tereny budowlane i ułatwi komunikację w tym rejonie zapewniając bezpieczną drogę do szkoły i kościoła – mówi Grzegorz Luberda, Przewodniczący Rady Miasta – Przypomnę, że jest to realizacja projektu uchwały mieszkańców z 2014 roku, pod którą podpisało się ponad 650 osób. Realizacja tej drogi połączona jest z budową sieci gazociągowej do Szkoły Podstawowej nr 4, a następnie na całe osiedle. MZWIK ma już gotową dokumentację projektową na budowę kanalizacji na os. Niwa Zachodnia i wspólnie z Gazownią będą realizowali te inwestycję, partycypując w kosztach odtworzenia dróg. Rozbudowa sieci gazociągowej i kanalizacyjnej rozpocznie się w tym roku i zostanie zrealizowana etapami w ciągu 2-3 lat.

Do gazu podłączona byłaby w pierwszej kolejności Szkoła Podstawowa nr 4, a następnie reszta osiedla. Jej przebieg jest na etapie uzgodnień z mieszkańcami. 

źródło: UM Nowy Targ

Przypomnijmy, że całkowity koszt budowy drogi Niwa – Grel szacowany jest na ok. 9 milionów zł, z czego 3 mln dofinansowania jest już gwarantowane. Złożony przez miasto wniosek znalazł się bowiem na pierwszym miejscu listy rankingowej wojewody małopolskiego w ramach programu Rozwój Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019, otrzymując  najwyższą punktację.  Wciąż istnieje szansa, że poziom dofinansowania wzrośnie jeszcze bardziej.

/os

 

os 27.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Mieszkaniec Niwy 16:21 28.03.2019

Świetna wiadomość!!!

Zobacz również