Kamery live
prognoza pogody

Dzienny Oddział Onkologii w Nowym Targu – wśród zadań na 2021

19 stycznia 2021 14:57

“Nasza jednostka wśród planowanych działań na 2021 rok ma zamiar zrealizować plan otwarcia Dziennego Oddziału Onkologii” – czytamy na oficjalnym Facebooku Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu. Placówka zdradza plany na ten rok, podsumowuje też to, co udało się zrealizować w roku minionym.

Dzienny Oddział Onkologii w Nowym Targu - wśród  zadań na 2021
Miniony rok został zdominowany pandemią wirusa SARS-CoV-2, która zweryfikowała wszystkie inwestycyjne plany i założenia. Szpitale – w tym również nowotarski – na bieżąco musiały przystosowywać oddziały na potrzeby pacjentów ciężko chorych na COVID-19. Dotyczyło to zarówno zakupów sprzętu jak i organizacji pod względem aktualizacji nowych zasad postępowania. W Podhalańskim Szpitalu zaadaptowano również pomieszczenia na potrzeby pracowni molekularnej do badań PCR, a także zamieszczone zostały specjalne punkty do pomiaru temperatury.
 
Jednak mimo trwającej pandemii, placówka zrealizowała kilka koniecznych prac w zakresie inwestycji budowlanych: wykonano miejsca postojowe z przebudową istniejącej infrastruktury podziemnej, przebudowę wejścia do budynku pawilon C, budowę zadaszenia i obiektu małej architektury, usunięto także szkody powodziowe, do jakich doszło w pomieszczeniach szpitala.
 
Rozpoczęte zostały prace związane z adaptacją pomieszczeń dla potrzeb zespołów wyjazdowych Środowiskowego Centrum Psychiatrii oraz budową wejść do pawilonu D. Zaplanowane zostały także zadania związane z przebudową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W 2021 roku w szpitalu ma zostać otwarty zapowiadany wcześniej Dzienny Oddział Onkologii.
 
źródło: Podhalański Szpital Specjalistyczny/Facebook
 
https://nowytarg24.tv/w-podhalanskim-szpitalu-urealnia-sie-onkologia/
 
os 19.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również