Kamery live
prognoza pogody

Dotacje dla mieszkańców miasta Nowy Targ na wymianę nieekologicznych kotłów c.o. w roku 2024

27 lutego 2024 13:00

Urząd Miasta Nowy Targ zaprasza właścicieli budynków mieszkalnych położonych na terenie miasta Nowy Targ, zainteresowanych wymianą kotłów w ramach dotacji, do składania dokumentacji w tym zakresie.

Dotacje dla mieszkańców miasta Nowy Targ na wymianę nieekologicznych kotłów c.o. w roku 2024

W 2024 roku realizowane są niżej wymienione programy dofinansowania do wymiany starych kotłów na:

Gaz z sieci (dotacje z Budżetu Miasta – maksymalne dofinansowanie 7 000 zł): 

Przyłącz do miejskiej sieci ciepłowniczej (dotacje z Budżetu Miasta – maksymalne dofinansowanie 7 000 zł):

Energię elektryczną, pompę ciepła, pellet z certyfikatem Ekoprojekt (dotacje z Budżetu Miasta – maksymalne dofinansowanie 7 000 zł):

Dokumenty potrzebne do wniosków znajdują się na stronie Urzędu Miasta Nowy Targ.

Pracownicy Referatu ds. Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Nowy Targ przy ul. Krzywej 1 w Nowym Targu w pokoju nr 211 na II piętrze (tel. 18 26 11 229) udzielają w tym zakresie pełnych informacji oraz wyjaśniają jak wypełnić przedmiotowe dokumenty. Dokumenty dotacyjne należy składać w siedzibie Urzędu Miasta Nowy Targ po ich weryfikacji przez pracowników merytorycznych zajmujących się dotacjami (pokój nr 211).

Ponadto trwa Realizacja programu priorytetowego “Czyste Powietrze” przez Miasto Nowy Targ w ramach podpisanego przez Burmistrza Miasta w dniu 19 sierpnia 2019 roku porozumienia z Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Zainteresowani udziałem w tym rządowym programie mieszkańcy, uzyskają informacje o warunkach i intensywności dofinansowania, wymaganej dokumentacji, działaniach jakie obejmuje program oraz zweryfikują poprawność wypełnionego wniosku wraz z wszystkimi wymaganymi załącznikami.

Kontakt z doradcą w zakresie programu “Czyste Powietrze” odbywa się w Referacie ds. Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Nowy Targ ul. Krzywa 1 w pok. 205 (II piętro): Kontakt telefoniczny w celu umówienia spotkania i pomocy w wypełnieniu wniosku odbywa się pod numerem tel. 18 26 11 291. Szczegóły programu oraz rejestracja konta w celu pobrania i wypełnienia aktualnego formularza wniosku znajduje się pod adresem: wfos.krakow.pl.

/źródło: Urząd Miasta Nowy Targ/

Andrzej Lach 27.02.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również