Kamery live
prognoza pogody

„Kubuś Puchatek z wizytą w Stolicy Podhala” – konkurs plastyczny dla dzieci

20 lutego 2024 11:00

Pomysł na tak wyjątkowy konkurs powstał, gdy dowiedzieliśmy się o planach Kubusia Puchatka na najbliższy miesiąc. Okazało się, że ten wesoły miś postanowił odwiedzić Nowy Targ. Mało tego nasz ulubiony bohater literacki ubierze strój góralski i przemówi do nas gwarą podhalańską.

„Kubuś Puchatek z wizytą w Stolicy Podhala

fot. UM Nowy Targ

Do tego wyjątkowego spotkania dojdzie już wkrótce w nowotarskim Ratuszu, gdzie odbędzie się promocja książki „Miś Kudłocek”, czyli „Kubuś Puchatek” A.A. Milne po góralsku. Za przekład tego wspaniałego dzieła na gwarę odpowiada profesor Stanisława Trebunia –Staszel. Mając na uwadze, jak ważną postacią dla najmłodszych jest „Kubuś Puchatek” i jakie wartości niosą (nie tylko dla najmłodszych) jego opowieści, przygotowaliśmy konkurs plastyczny dla nowotarskich przedszkolaków i uczniów klas (I-VI) zatytułowany „Kubuś Puchatek z wizytą w Stolicy Podhala”

Warunkiem uczestnictwa jest „góralskie” przedstawienie wspomnianej postaci literackiej na terenie naszego miasta. Poprzez wydarzenie chcemy zwrócić uwagę najmłodszych mieszkańców na góralski folklor, gwarę podhalańską oraz malownicze położenie Nowego Targu. To również prosta, choć nietypowa promocja czytelnictwa. Kto wie, może i ktoś z rodziców ponownie sięgnie po „Kubusia Puchatka”

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne pod:

https://www.nowytarg.pl/news.php?cod=12867

/źródło: UM Nowy Targ/

redakcja 20.02.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również