Kamery live
prognoza pogody

Dla wojskowego szpitala w Kijowie – nawet agregat

13 marca 2022 02:13

NOWY TARG. Nie ustaje ofiarność Podhalan na rzecz broniącej się Ukrainy. Rycerze Kolumba wyekspediowali kolejny transport, tym razem przeznaczony dla Wojskowego Szpitala Klinicznego w Kijowie.

Dla wojskowego szpitala w Kijowie – nawet agregat

Druga prowadzona przez nich zbiórka miała na celu zgromadzenie rzeczy i środków niezbędnych tej ważnej i strategicznej placówce. Gromadzone były środki odkażające, płyny do dezynfekcji rąk, rękawice nitrylowe, środki przeciwoparzeniowe, bandaże i plastry ze srebrem, środki przeciwbólowe, pampersy dla dorosłych, koce i folie termiczne, ale też nieustająco – pakowana hermetycznie żywność.

Tym razem uaktywniło się również środowisko medyczne. Dzięki niemu Rycerze pozyskali dla kijowskiego Szpitala duże ilości strzykawek i kroplówek. Ze względu na trudność zakupu specjalistycznych środków opatrunkowych w miejscowych aptekach, Rycerze prowadzili też zbiórkę pieniędzy. Ofiarowana przez ludzi kwota 5 tys. zł pozwoli na dokonanie potrzebnego zaopatrzenia przez ich braci z Krakowa, w tamtejszych hurtowniach.

Cenny dar dla kijowskiego Szpitala przekazała pani doktor z Białki Tatrzańskiej – jest to wysokowydajny agregat prądotwórczy. 

(asz)

 

 

 

 

Anna Szopińska 13.03.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również