Kamery live
prognoza pogody

340 osób podpisało się pod petycją w obronie PPUZ – w większości anonimowo

18 stycznia 2022 10:59

Społeczność akademicka PPUZ w Nowym Targu przygotowała petycję on-line w obronie uczelni. Jak dotąd, podpisało się pod nią 340 osób, jednak niemal wyłącznie anonimowo. Tylko pojedyncze osoby zdecydowały się ujawnić swoje nazwisko w internecie.

 

340 osób podpisało się pod petycją w obronie PPUZ - w większości anonimowo

-Ostatnie wydarzenia, mające miejsce w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, wstrząsnęły społecznością akademicką. Mimo wszelkich przeciwności, nieprzerwanie, od momentu objęcia funkcji pełniącej obowiązki Rektora PPUZ w Nowym Targu przez dr n.med. Marię Ziębę, odbywają się zajęcia zarówno w trybie zdalnym, jak również stacjonarnym. Większość pracowników administracji, kierując się dobrem społeczności akademickiej, powróciła do pracy – to treść maila otrzymanego dziś rano z Centrum Promocji i Public Relations PPUZ w Nowym Targu – W związku z niezwykle napiętą sytuacją, do której doszło w trakcie ostatnich dni, w obronie prawdy i demokracji, przedstawiciele PPUZ w Nowym Targu przygotowali petycję, pod którą do tej pory podpisało się ponad 320 osób. Głos społeczności akademickiej powinien zostać wysłuchany.

Oto treść petycji:

“Szanowni Państwo,

pragniemy wyrazić swój głęboki sprzeciw wobec działalności pani dr Bianki Godlewskiej-Dzioboń, pana przewodniczącego Rady Uczelni Wiesława Wojasa oraz innych osób personalnie i prywatnie związanych z byłym rektorem dr hab. Robertem Włodarczykiem.

Społeczność akademicka, zachowując demokratyczną procedurę, 21 grudnia 2021 roku odwołała z urzędu rektora pana dr hab. Roberta Włodarczyka, dając tym samym jasne wotum nieufności całemu zespołowi ludzi, którzy wraz z rektorem działali na szkodę uczelni.  Tymczasem, stosując niezrozumiałe dla nas mechanizmy, władzę w uczelni stara się przejąć pani dr Bianka Godlewska-Dzioboń. Pełnienie przez nią obowiązków rektora bezpośrednio sankcjonuje wcześniejsze status quo, wobec którego nasza społeczność jasno i jednoznacznie wyraziła swoją nieufność. Obawiamy się także, że taki stan rzeczy zaburzy tryb wyborczy, co utrudni jak najszybsze wyłonienie nowego rektora PPUZ.

Nie akceptujemy pani dr Bianki Godlewskiej-Dzioboń na stanowisku p.o. rektora PPUZ, widząc w niej kontynuatorkę działań, które prowadzą do destrukcji uczelni. Stosowane przez nią metody mogą być odczytywane jako mobbing i nie licują z tradycją i obyczajami akademickimi. Wyrażamy także głęboką nieufność w stosunku do pana Wiesława Wojasa, który stojąc na czele Rady Uczelni, nie odwołuje się do jej opinii, lecz w jej imieniu jednoosobowo sankcjonuje szkodliwą dla uczelni sytuację.

Chcemy pracować w spokoju. Chcemy, aby Podhalańska Uczelnia służyła regionowi. Chcemy, aby demokratyczne procedury, stojące u podstaw jej działalności, były respektowane z należnym szacunkiem.

            Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu w swojej działalności dydaktycznej i naukowej odwołuje się do wartości uniwersalnych, stojących na straży wolności i godności osoby ludzkiej. Wartości te, choć wyraźnie tracą uznanie we współczesnym świecie, w naszym przekonaniu są jedynym wiarygodnym fundamentem, na którym pragniemy odbudować dobre imię naszej Uczelni w regionie, Polsce i świecie. Dlatego zawsze i bez względu na wszystko pozostaniemy po ich stronie.

Petycja dostępna jest tutaj”

 

os 18.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również