Kamery live
prognoza pogody

Żywności w sklepach nie zabraknie – zapewnia Minister Rozwoju

12 marca 2020 22:28

Polskie firmy produkujące żywność, mleko, napoje, środki czystości, artykuły higieniczne działają sprawnie i nie ma żadnego zagrożenia dla produkcji oraz dostaw produktów na polski rynek – zapewnili podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Rozwoju przedstawiciele branży handlowej i logistycznej.

Żywności w sklepach nie zabraknie - zapewnia Minister Rozwoju

– Polska jest jednym z największych producentów żywności w Europie. Zakłady są w stanie produkować i dostarczać wszystkie potrzebne nam towary. Sytuacja jest stabilna – mówiła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podczas spotkania z producentami żywności, artykułów higienicznych oraz przedstawicielami branży logistycznej.

Jak zaznaczyła dostawy produktów są realizowane na bieżąco.

– Nie zamierzamy też zamykać sklepów, dlatego apeluję o roztropność konsumencką – mówiła szefowa resortu rozwoju.  

Minister finansów Tadeusz Kościński zapewniał:

– Sytuacja finansów publicznych jest bardzo dobra, a sektor bankowy pracuje normalnie. Na bieżąco analizujemy sytuację, aby w przypadku konieczności reagować.

Przedstawiciele branży handlowej i logistycznej jednogłośnie zapewnili, że ich firmy działają sprawnie i nie ma żadnego zagrożenia dla produkcji oraz dostaw produktów na polski rynek. Linie produkcyjne firm działają – poczynając od zabezpieczenia surowców aż po dostawę. Nie ma też żadnych obaw, że na rynku zabraknie produktów dla obywateli.

Minister Jadwiga Emilewicz zwróciła się do konsumentów, by dokonywali zakupów w sposób racjonalny i odpowiedzialny. Zapewniła, że zarówno produkcja żywności, jak i sieć dystrybucyjna pracują normalnie, a cały łańcuch dostaw jest bezpieczny. Zwróciła też uwagę na problem osób starszych i prosiła o pomoc w robieniu zakupów. Zaapelowała do wszystkich pracowników, którzy są zdrowi i mają z kim pozostawić dzieci w domach, aby pracowali. Jest to konieczne, by zapewnić ciągłość produkcji i dostaw w sytuacji, gdy część pracowników korzysta z urlopów opiekuńczych.

W konferencji wzięli udział: Piotr Romańczuk wiceprezes Lubelli, Artur Pielak, prezes Velvet Care, Artur Rosinek, prezes Betasoap, Jarosław Sobczyk, wiceprezes Jeronimo Martins, Mateusz Sikorski z Nagel Polska. Łączyliśmy się także z Dariuszem Sapińskim, prezesem Mlekovity, Dariuszem Głażewskim, prezesem firmy Sonko oraz Barbarą Groele z Unii Producentów Soków.

źródło: https://www.gov.pl/web/koronawirus

os 12.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również