Kamery live
prognoza pogody

Ważna informacja dla Rodziców pacjentów Oddziału Pediatrii

26 stycznia 2022 19:30

Dyrekcja Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego przeprasza za utrudnienia związane z koniecznością zamknięcia oddziału pediatrii, jednocześnie wyjaśniając powód tej decyzji – brak możliwości zapewnienia niezbędnej obsady kadrowej. Tylko jedna osoba spośród całego personelu lekarskiego tego oddziału nie zaraziła się wirusem Covid-19. Pierwsze przypadki infekcji pojawiły się również wśród pielęgniarek.

Ważna informacja dla Rodziców pacjentów Oddziału Pediatrii

Oto treść komunikatu, jaki pojawił się na stronie Podhalańskiego Szpitala:

“Dyrekcja Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu informuje, że zmuszona została do czasowego wstrzymania przyjęcia dzieci na Oddział Pediatrii. Szpital od samego początku czynnie włącza się w walkę z COVID19 i udziela osobom zakażonym wszelkiej możliwej pomocy. Niestety wiążę się to mimo wszelkich środków bezpieczeństwa z przypadkami zarażeń wśród personelu medycznego. Tak też stało się i z personelem Oddziału Pediatrycznego, gdzie COVID19 zaraził wszystkich lekarzy poza jedną osobą. Pierwsze przypadki infekcji pojawiły się również wśród pielęgniarek. Dlatego Dyrekcja nie mogąc zapewnić niezbędnej, medycznej obsady kadrowej na oddziale podjęła trudną decyzję o czasowym wstrzymaniu przyjęć na Oddział Pediatryczny. Rodzice z chorymi dziećmi powinny kierować się do pobliskich Szpitali Powiatowych, gdzie otrzymają wszelką niezbędną pomoc medyczną.

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.”

os 26.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również