Kamery live
prognoza pogody

Zakopiańska policja podsumowuje zabezpieczanie zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich

18 stycznia 2021 15:13

W dniach 15-17 stycznia na zakopiańskiej skoczni im. Stanisława Marusarza odbyły się konkursy Pucharu Świata w Skokach Narciarskich. O bezpieczeństwo podczas trwania imprezy – w tym roku zamkniętej dla kibiców – dbało w sumie ponad dwustu małopolskich policjantów. Obyło się bez dużych incydentów. Funkcjonariusze wylegitymowali 491 osób i nałożyli 104 mandaty karne, porządkowe i za brak maseczek. Ukarano sprawców odpalenia rac, zatrzymano dwóch poszukiwanych oraz dwie osoby posiadające narkotyki.

Zakopiańska policja podsumowuje zabezpieczanie zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom zakopiańskiego święta skoków narciarskich wymagało od policjantów i wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo maksymalnej mobilizacji i zaangażowania. W zawodach rozgrywanych pod Giewontem od lat uczestniczą najlepsi skoczkowie świata, a impreza przyciąga licznych sympatyków tej dyscypliny sportowej. Niestety, tym razem trybuny Wielkiej Krokwi były dla nich zamknięte z uwagi na obowiązujące obostrzenia. Nieliczni kibice skoki oglądali z oddali.

Z wyjątkiem piątkowych treningów i kwalifikacji, w każdy dzień zabezpieczenia imprezy zaangażowanych było ponad dwustu funkcjonariuszy z garnizonu małopolskiego. Policjanci zabezpieczali drogi dojazdowe, dbali o porządek i bezpieczeństwo w rejonie rozgrywania zawodów. Nie odnotowano żadnych incydentów w związku z imprezą.

Praca policjantów skupiała się również na tonowaniu nastrojów osób, które przesadziły z napojami rozgrzewającymi i zbyt ekspresyjnie wyrażały swoje emocje po zawodach sportowych. Policjanci musieli również podawać komunikaty głosowe nawołujące osoby do zachowania dystansu i rozejścia się. Ostatecznie, w miniony weekend małopolscy policjanci wylegitymowali 491 osób i nałożyli 104 mandaty karne, porządkowe i za brak maseczek. Ukarano sprawców odpalenia rac, zatrzymano dwóch poszukiwanych oraz dwie osoby posiadające narkotyki. Były to drobne incydenty, jednak biorąc pod uwagę skalę tych wydarzeń należy uznać ostatnie dni za spokojne.

Zakopiańska policja dziękuje wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do bezpiecznego przebiegu zawodów pucharu świata w Zakopanem.

źródło, zdjęcia: KPP Zakopane

os 18.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również