Wojnę o “brąz” rozstrzygnie niedzielna bitwa w Nowym Targu

18 marca 2016 19:57

Potrzebny będzie trzeci mecz do wyłonienia zwycięzcy w rywalizacji hokeistów TatrySki Podhala Nowy Targ z Ciarko PBS Bank Sanok, którego stawką jest brązowy medal Mistrzostw Polski. "Szarotki" po wtorkowym zwycięstwie 5:3  na własnym lodzie, w piątek w Sanoku przegrały w takich samych rozmiarach. Decydujące spotkanie - z którego bezpośrednią internetową transmisję video przeprowadzi nasz portal - odbędzie się w niedzielę w Nowym Targu.

Wojnę o

Wynik już w 3 min otworzyli gospodarze, konkretnie Michael Cichy, który skutecznie dobił strzał Joniego Touminena. Podhale szybko odpowiedziało, trafieniem w liczebnej przewadze Jarmo Jokili. Podhalanie w pierwszej tercji jeszcze dwukrotnie mieli o jednego zawodnika więcej na tafli, ale nie dosyć, że tego nie wykorzystali, to  jeszcze sami stracili bramkę. Na początku drugiej tercji „Szarotki” najpierw przetrwały ostry napór gospodarzy, a potem wyprowadziły dwa ciosy i po trafieniach Kaspra Bryniczki i Bryana McGregora nowotarżanie na prowadzenie.  Cieszyli się z niego ledwie 20 sekund. Do wyniku 3:3 doprowadził Cichy. Losy meczu rozstrzygnęły się w trzeciej tercji, w której gole zdobywali już tylko sanoczanie. Najpierw Maksim Kartoszkin w 44 min wygrał pojedynek sam na sam z Ondrejem Raszką, a 101 sekund przed końcem meczu, strzałem do pustej bramki (Podhale wycofało bramkarza) wygraną gospodarzy przypieczętował Bryan Cameron

Dobre spotkanie. Obie drużyny pokazały dobry szybki hokej. W moim przekonaniu kluczowy był stracony przez nas trzeci gol. On troszkę podciął nam skrzydła i konsekwencją tego była czwarta bramka stracona na początku trzeciej tercji. Chłopcy próbowali walczyć, mieliśmy swoje sytuacje, ale zabrakło szczęścia. To już jednak historia. Teraz skupiamy się na niedzielnym spotkaniu i przy wsparciu naszych kibiców jesteśmy w stanie zwycięsko zakończyć tę rywalizację – ocenił drugi trener Podhala, Marek Rączka.

Ciarko PBS Bank Sanok – TatrySki Podhale Nowy Targ 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Bramki: 1:0 Cichy (Tuominen) 3, 1:1 Jokila (Haverinen, Różański) 6, 2:1 Szczechura (Cichy) 19, 2:2 Bryniczka (Gruszka) 30, 2:3 McGregor 39, 3:3 Cichy (Szczechura) 39, 4:3 Kartoszkin (Kostecki, Azari) 44, 5:3 (Roberts, Brown) 59.  Kary: 14-18 min. Stan rywalizacji: 1:1.

Sanok: Missiaen – Tuominen, Vidgren, Danton, Cichy, Szczechura – Robert, Sproule, Cameron, Brown, Śliwiński – Rąpała, Olearczyk, Kostecki, Kartoszkin, Strzyżowski – Demkowicz, Naparło, Azari, Biały, Bielec.

Podhale: Raszka – Haverinen, Jaśkiewicz, Jokila, Zapała, Różański – Tomasik, Kania, Wronka, Bryniczka, Gruszka – Łabuz, Mrugała, Michalski, Kapica, McGregor – Wojdyła, Sulka, Zarotyński, Neupauer, Wielkiewicz.