Kamery live
prognoza pogody

Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w biegach przełajowych

24 kwietnia 2024 15:17

W dniu 23 kwietnia 2024r. na płycie lotniska Aeroklubu Nowy Targ odbyły się Drużynowe oraz Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w biegach przełajowych.

Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w biegach przełajowych

Przy chłodnej, bezdeszczowej pogodzie, do zawodów zgłosiła się wyjątkowo duża liczba zawodników – prawie tysiąc uczniów z terenu całej Małopolski. Liczne sukcesy odnotowali uczniowie z terenu powiatu nowotarskiego. Największe sukcesy odnotowała reprezentacja powiatu nowotarskiego w Licealiadzie (chłopcy i dziewczęta ur. 2006 i mł.) Mistrzyniami Województwa zostały dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcącego w Rabce – Zdrój, które pokonały dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu oraz dziewczęta z Zespółu Szkół – Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach. Wśród chłopców, zdobywając tytuł Mistrzów Małopolski, bezkonkurencyjni byli reprezentanci Zespołu Szkół w Rabce Zdrój, którzy pokonali chłopaków z Niepublicznego Liceum – Szkoła Mistrzostwa Sportowego BCEiS Zawoja oraz chłopaków z Zespołu Szkół nr 1 w Bochni. Indywidualnie Mistrzem Małopolski został Piotr Żmuda z Zespołu Szkół w Rabce – Zdrój.

W kategorii Igrzysk młodzieży szkolnej (roczniki 2009-2010) wśród dziewcząt brąz wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 11 ustępując reprezentacji z SP nr 1 w Wieliczce (złoto) oraz SP Krużlowa (srebro). 

W kategorii Igrzyska Dzieci chłopców (roczniki 2011-2012) Wicemistrzem Małopolski została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu, która nieznacznie przegrała z SP Krużlowa. Trzecie miejsce w tej kategorii pojechało do Nowego Wiśnicza.

Indywidualnie Wicemistrzem Małopolski został Kamil Pierwoła ze Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach (rocznik 2013 i mł.) a Mistrzem Małopolski został Piotr Łuniewski ze Szkoły Podstawowej w Maniowach (roczniki 2011-2012).

Dyplomy, medale oraz puchary wręczali – Karol Skrzypiec Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Waldemar Gramek – Prezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie oraz Tadeusz Watycha – Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

/źródło: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu/

Andrzej Lach 24.04.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również