Winter Ice Bug Trial 2018 za nami!

10 lutego 2018 15:40
Nowotarżanin Piotr Biernawski oraz Kinga Gomołysek z Wrocławia zwyciężyli w V edycji nowotarskiego Winter Ice Bug Trial, czyli Zimowego Biegu Górskiego.

Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Biegam po Górach, a patronat nad imprezą sprawował burmistrz miasta.
291 zawodników i zawodniczek, którzy równo o godzinie 10 stanęli na starcie, miało do pokonania dystans 17 kilometrów. Dopisała pogoda. Temperatura oscylowała w granicach 0 stopni Celsjusza. Tylko momentami prószył lekki śnieżek.

Tradycyjnie, start i meta usytuowane były pod Długą Polaną. Sama trasa prowadziła urokliwymi szlakami gorczańskimi do schroniska na Turbaczu i z powrotem.

Po raz pierwszy historii Winter Ice Bug Trial w rywalizacji mężczyzn z czasem 1 godziny 16 minut i 43 sekundy zwyciężył Piotr Biernawski. Trudno jednak uznać to za niespodziankę, wszak nowotarżanin od lat zalicza się do ścisłej krajowej czołówki biegaczy górskich, a w dodatku tę trasę zna jak „własną kieszeń”.

Praktycznie codziennie wbiegam na Turbacz. Do tej pory zawsze czegoś brakowało. Byłem drugi, trzeci, dziś wreszcie się udało. Cieszę się. Warunki dobre, choć duża wilgotność sprawiała, że śnieg był miękki , miejscami było bardzo ślisko, trzeba było uważać – przyznał zwycięzca.

44 sekundy za Biernawskim na metę dotarł Kacper Kościelniak z Raby Niżnej, a trzeci z czasem 1:17:58 był zakopiańczyk Rafał Klecha.

1 godzina 35 minut i 49 sekund to czas najlepszej wśród pań, wrocławianki Kingi Gomołysek. Na kolejnych stopniach podium stanęły Katarzyna Gacek z Chabówki (1:36:47) i Anna Halka z Cieszyna (1:39:37).

Nie lada niespodzianką było uczestnictwo zawodniczki w zaawansowanej ciąży, która ukończyła bieg w regulaminowym czasie, wyprzedzając co po niektórych.